Zpět

Leden - Rivoli

A je to tady, rok 2017 a s ním i druhý rok, kdy organizujeme výzvu. A aby to nebyla nuda, tak letos trochu jinak. Za téma na leden jsme zvolili rivoli Swarovski. Jedním z důvodů byla plesová sezóna, ke které se rivolky opravdu hodí. A druhý důvod je, že i přesto, že to není klasický korálek s dírkou, jsou rivolky velmi hojně využívaným prvkem šitého šperku.

 

Rivoli jsou skleněné broušené kameny bez dírky, jak už bylo řečeno. Jsou broušené po obou stranách do špičky a zpravidla jsou ze spodní strany opatřeny simili, což je pokov, který funguje v podstatě jako zrcátky a díky tomu rivolky krásně odráží světlo a jsou krásně blýskavé. Broušeným ploškám se říká facety a u rivolek Swarovski je jich 16 na každé straně. Často jsou vlepovány do kovových kotlíků, ty nabízíme v bižuterním nebo celostříbrném provedení, a nebo obšívány. Vyrábí je firma Swarovski a to v mnoha velikostech i barvách, ale i jiné firmy. Pro lepení doporučujeme použít dvousložkové lepidlo a návod na lepení jsme pro Vás již dříve zpracovali. K obšívání se zpravidla používá dvou různých způsobů, obšití čtyřkorálkem nebo peyotem. Obšívá se rokajlem, doporučujeme raději pravidelný TOHO rokajl, a dále se obšití doplňuje dalšími korálky, ohňovkami, sluníčky Swarovski, Superduem,... Pokaždé tak obšití může vypadat úplně jinak.

 

Tvořit můžete dle své fantazie, pro začátečníky nebo ty, kteří si netroufají tvořit bez návodů přidáme pár odkazů na návody a taky se můžete inspirovat na našem Pinterestu.

 

Videonávody na You Tube:

https://www.youtube.com/results?search_query=beaded+rivoli

 

Fotonávod od Radky Flekové, který najdete na našich stránkách:

http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody/obsita-rivolka

 

Sovička z rivolek:

http://www.bijoux-components.cz/cs/inspirace-a-navody/navody-a-napady-z-internetu/sovicka-z-rivoli-swarovski

 

Návodů je ale zcela jistě mnohem více, takže se moc těšíme na to, který si vybetete nebo zda popustíte uzdu fantazii a budete tvořit podle sebe.

 

Všechny příspěvky včetně jmen autorů a případných odkazů na návody najdete na našem Facebooku. Zde uvádíme alespoň několik z nich v kolážích. Všem děkujeme za účast.

 

kolaz1a.jpg

kolaz2a.jpg

kolaz3a.jpg

 

Zpět
Staňte se fanoušky Připíchnout na nástěnku Doporučit stránku

Evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Produkty