Akrylové kytičky a lístečky

V naší bohaté nabídce naleznete mimo jiné i akrylové kytičky a lístečky, které jsou oblíbeným komponentem pro výrobu šperků. Pro vaši inspiraci jsme připravili několik nápadů na jejich použití, a pro zjednodušení jsme vždy uvedly komponenty na špercích použité.

 

Fialky 20x5mm

Inspirace_naramek_akryl_fialova2

 

Voskované perličky a barvené ohňovky ve velikosti 6mm jsou navlečeny na paměťový drát o 4 otočkách. Postupně při navlékání zařadíme i akrylové fialky. Na nýt cca 3cm dlouhý navlékneme perličku velikosti 4mm, akrylovou fialku a obtočíme pevně kolem paměťového drátu, poté dále pokračujeme v návleku. Fialky mohou být nahodile, může být jedna, nebo více, tak jak jsme použili my. Fialky připevňujte postupně už při návleku, abyste je mohli dobře utáhnout kolem paměťového drátu.

 

paměťový drát 4 otočky
voskové perle 6mm orchidejové a světle šedé
ohňovky 6mm stříbrné
voskové perle 4mm orchidejové
akrylové fialky 3x
nýt 30mm 3x platina

 

Zvonečky 11x7mm

 

Inspirace_nausnice_akryl_malá_ruzova

Tyto náučnice jsou vytvořeny každá z 5 zvonečků 11x7mm, kterým jsme vytvořili střed z voskované perličky 4mm a kaplíku, to vše je na nýtu cca 14mm, který jsme zakončili očkem. Poté je vše jen navlečeno na nýt cca 30mm a to v pořadí: Voskovaná perlička 10mm, 5 připravených zvonečků na nýtu a opět voskovaná perle 10mm. Vše hodně stlačíme k sobě a urovnáme, zakončíme očkem a zavěsíme na afroháček.

 

kytičky 10x
nýt 14mm  10x,  30mm 2x
voskové perle 4mm  10x
voskové perle 10mm 4x

kaplík 10x
afroháček s pružinkou
vše postříbřeno

 

Lístečky

Inspirace_nausnice_akryl_listek_hneda2

Lístečky jsme použili na náušnice v kombinaci s menšími zvonečky, kterým jsme dozdobili střed opět kaplíkem a voskovou perličkou velikosti 4mm. Lístky jsou připevněny malým oválkem na kousek řetízku. V našem případě jen 3 očka, může být ale i delší. Na řetízek je poté připevněna kytička s ozdobným středem. Pokud má někdo raději bohatší náušnice, stačí prodloužit řetízek a udělat z květů větší hrozen.

 

2x kytička 11x7mm
2x lísteček
nýt 16mm
oválek 3,4mm
řetízek 2x po 3 očkách
2x vosková perle 4mm
2x náušnicová klapka
2x kaplík
vše staroměď

 

Zvonečky 18x17mm

Inspirace_nausnice_akryl_velka_cervena2

Zvonky jsme pouze doplnili jednoduchým středem. Na nýty o délce 15, 18 a 22mm jsme zavěsili vždy po jedné ohňovce velikosti 4mm a pouze v horní části udělali očko. Tyto délky si můžete podle své představy upravit a mohou být i mnohem delší, záleží jak dlouhé a výrazné náušnice má která z vás ráda. Takto připravené středy jsou zavěšeny na očkové jehle cca 13mm, kterou jsme provlékly skrz zvoneček, zakončili očkem a zavěsili na náušnici.

 

zvoneček 2x
očkovka 13mm 2x
nýtky 15, 18a 22mm po 2ks

ohňovky 4mm 6x
afroháček s kuličkou
vše platina

 

Doufáme, že se nám podařilo podpořit vaši fantazii a přejeme příjemné tvoření.

Váš svět korálků