Kytičky fotonávod

Kytičky

 

dlazdice

 

Tento návod nebyl úplně v plánu, protože na internetu je několik verzí. Vznikl současně s dubnovou výzvou našeho naušnicového roku. I přesto, že návodů na tento vzor je několik, jsem měla problém zorientovat se v nich. Vždy jsem se v nějakém kroku zasekla. Díky pomoci Pavly Jiráskové jsem postup pochopila a ráda bych pomohla i dalším, kteří to třeba už i někdy zkoušeli a odložili nebo to budou zkoušet poprvé. Pokud by byly ještě nějaké dotazy, ráda pomůžu. Z časových důvodů jsem nefotila úplně každý krůček, ale snažila se zachytit ty, které mi dělali potíže.

 

Materiál: (množství materiálu je na pár náušnic z úvodní fotografie)

ohňovky 4mm - 30ks

ohňovky 6mm - 10ks

nebo můžete vybírat z výprodejové nabídky ohňovek

rokajl 11/0

vlasec 0,25 - cca 2x 60cm - měl by projít rokajlem vícekrát, nejlépe 4x

jehla - 2ks

kroužky - 2ks

afroháčky – 2 ks

 

Ustřihněte si vlasec a na oba konce navlékněte jehlu. Pokud Vám nepůjde vlasec provléct očkem jehly, můžete kousek zploštit plochými kleštěmi, tak jej očkem prostrčíte a pomocí kleštiček pak vtáhnete do očka. Na vlasec navlékněte ohňovku (pokud není uvedeno jinak pracujeme s velikostí 4mm), 7 rokajlů, ohňovku a 1 rokajl. Návlek si posuňte zhruba do poloviny délky vlasce a vlasec překřižte posledním navlečeným rokajlem. Na pravý konec vlasce navlečte 4 rokajly a provlečte znovu rokajlem z křížení a utáhněte. (obr. 1)

 

P1070797

 

Každý konec vlasce prošijte nejbližším rokajlem. (obr. 2)

 

P1070800

 

2 okvětní lístky už máme hotové a budeme šít další 2. Na levý konec vlasce navlékněte ohňovku a rokajl a prošijte vlasec zpět ohňovkou a nejbližším rokajlem středové kytičky po směru hodinových ručiček. (obr. 3) Pokud nevíte kudy prošít vlasec, mrkněte na obr. 9, kde je to naznačeno provlečenou jehlou a je to lépe vidět.

Stejně ušijeme i další okvětní lístek a nezapomínáme pravidelně práci utahovat, aby byly kytičky pevné.

 

P1070802

 

Vlasec, kterým jsme šili okvětní lístky prošijeme ještě dalším rokajlem středové kytičky, ohňovkou a rokajlem prvního okvětního lístku. (obr. 4)

 

P1070807

 

Na vlasec vycházející ze středové kytičky navlékneme ohňovku, rokajl a ohňovku. Na druhý konec vlasce (ten kterým jsme šili minulý krok) navlékneme ohňovku a rokajl. (obr. 5)

 

P1070809

 

Tímto rokajlem opět prošijeme křížem i druhý konec vlasce. (obr. 6) Ušili jsme tak pátý okvětní lístek první kytičky a první 2 druhé kytičky.

 

P1070812

 

Na levý konec vlasce navlékneme 4 rokajly a znovu prošijeme rokajlem křížení. (obr. 7)

 

P1070813

 

Oba konce vlasce prošijeme nejbližším rokajlem. (obr. 8)

 

P1070815

 

A začneme šít další okvětní lístky. Na pravý vlasec navlékneme ohňovku a rokajl, prošijeme ohňovkou zpět a pak dalším rokajlem středové kytičky, tentokrát proti směru hodinových ručiček. Takto ušijeme 2 okvětní lístky. (obr. 9)

 

P1070817

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlasec, kterým jsme šili okvětní lístky prošijeme ještě dalším rokajlem středové kytičky, ohňovkou a rokajlem prvního okvětního lístku. (obr. 10)

 

P1070822

 

Na pravý konec vlasce, vycházející ze středové kytičky, navlékneme ohňovku. Na levý (kterým jsme šili předchozí krok) navlékneme 6 rokajlů, posledním rokajlem pak prošijeme i pravý konec vlasce. (obr. 11)

 

P1070824

 

Toto byl jeden z okamžiků, kdy jsem se v návodu ztratila. Dál se pokračuje jako na začátku, ale já byla ztracena, takže návod u nás ještě pokračuje. 

 

Na levý konec vlasce navlékneme ohňovku a rokajl. Na pravý 6 rokajlů a ohňovku a prošijeme rokajlem na levém konci vlasce. (obr. 12)

 

P1070825

 

Už to poznáváte? Určitě ano. Na pravý konec vlasce nyní navlečte 4 rokajly a provlečte znovu rokajlem z křížení a utáhněte. A dokončili jste krok z obr. 1 a můžete pokračovat zase od začátku návodu.

 

Po překonání tohoto bodu mi byl postup naprosto jasný a šlo to samo. Ušila jsem náušnice ze 2 opakování vzoru. Poslední kytičku jsem pro efekt ušila z větších ohňovek (6mm) a to tak, že v kroku na obr. 5 jsem navlékla na levý vlasec jednu ohňovku velikosti 4mm, ta je posledním okvětním lístkem předchozí kytičky. A druhou za rokajlem ve velikosti 6mm, na pravý konec vlasce jsem také navlékla velikosti 6mm a tou jsem došila ostatní okvětní lístky. Tedy končím krokem z obr. 9 a ušiji všechny 3 zbývající okvětní  lístky a práci zakončím.

 

P1070834

 

Je tedy jen na Vás co budete chtít ušít, náušnice, náramek, náhrdelník,... Kolik opakování použijete. A samozřejmě lze použít i různé korálky. Mě si libí ohňovky, ale mohou to být sluníčka Swarovski, české cínovky, polodrahokamové kuličky, mačkané korálky, voskované perličky,.. Fantazii se meze nekladou.

 

V naší naušnicové výzvě najdete také odkazy na návody z internetu.

 

Doufám, že Vám postup pomohl při práci a těším se na Vaše krásné kousky.

 

Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení