Pyramidový náramek

Pyramidový náramek

 

Navod_pyramidovy_naramek_3_80

 

Do sortimentu jsme zařadili i dvoudírkové pyramidy, neboli beadstudy, a rádi bychom vám ukázali co z nich lze vyrobit. Dnes jsme tedy připravili návod na jednoduchý, ale působivý náramek.

 

Navod_pyramidovy_naramek_5_80

 

Materiál:

na náramek o délce cca 17,5cm bez zapínání, včetně zapínání cca 19,5cm

 

První krok:

cca 1m Nyma 0,30mm

2x návleková jehla

rokajl 11/0

38x voskovaná perlička 4mm je možné použít i ohňovky

9x dvoudírková pyramida (beadstud) 8mm

2x kroužek cca 4mm

1x dvojitý protikroužek cca 5mm

1x karabinka cca 10mm

 

Druhý krok:

cca 0,8m Nyma 0,30mm

1x návleková jehla

rokajl 11/0

32x ohňovka 4mm

 

Navod_pyramidovy_naramek_obr1

 

Návod i rozpis materiálu jsme rozdělili do dvou kroků, a to proto, že i když náramek ukončíte po prvním kroku, je hezký. Ten kdo chce náramek zdobnější a bohatší, došije kytičky podle druhého kroku.

Základní postup je velmi snadný a již v několika předchozích návodech použitý. Na oba konce Nyma si navlékněte jehlu, do středu nitě navlečte rokajl, perličku, rokajl, perličku, rokajl a perličku. Poslední perličkou pak prošijte i opačný konec Nyma, utvoříte tak očko. Dále na oba konce Nyma navlékněte rokajl, pyramidu a rokajl. Pyramida je společná pro obě nitě, protože má 2 dírky. Další očko doděláte provlečením obou konců voskovanou perličkou. Další postup bude totožný, jen místo pyramidy budou 2 voskované perličky, tedy na každou nit zvlášť a spojíte opět provlečením jedné perličky oběma směry.

Náramek došijete do požadované délky a zakončíme stejným očkem z korálků jako máme na začátku. Zajistíte uzlíkem a konce před ustřižením opět zapošijete do náramku.

Pokud se vám takto náramek líbí, stačí kroužky přidat protikroužek a karabinku a máte hotovo.

 

Navod_pyramidovy_naramek_obr2

 

Pokud chcete pokračovat, v druhém kroku došijete kytičky. Nyní vám bude stačit pouze jedna jehla. Prošijete Nymo skrz pyramidu a perličky s rokajly (rokajl, pyramida, rokaj, perlička, rokajl, pyramida, rokajl, perlička a uzlík) a zajistíte uzlíkem, nechte si cca 10cm volný konec Nyma, který nakonec zapošijete.

Navlékněte rokajl, ohňovku, rokajl, ohňovku a rokajl a prošijte perličkou z prvního kroku tak, aby vznikla z právě přidaných korálků špička a prošijte i první 3 korálky z této špičky (rokajl, ohňovka a rokajl).

Nymo nyní vychází ze středového rokajlu budoucí kytičky. Navlékněte další ohňovku a rokajl a prošijte protilehlou perličkou z prvního kroku. Přidáte další rokajl a ohňovku a dotvoříte kytičku prošitím středovým rokajlem.

Nyní pouze prošijete několik již přišitých korálků, abyste mohli postoupit k další kytičce. Prošijete tedy zpět (směrem k druhému konci náramku, než kdy jste začínali) ohňovku a rokaj, znovu perličku z prvního kroku a přes rokajl, pyramidu a rokajl se dostanete opět do pozice, kde začnete tvořit kytičku.

Takto vyplníte všechna místa mezi pyramidami, nit zajistíte uzlíkem, zapošijete a náramek je hotový.

 

Navod_pyramidovy_naramek_3

Návod lze použít i na dvoudírkové čtverečky. Ty jsou ale menší, pouze 6mm, zmenšete tedy i velikosti ostatních korálků. Rokajl můžete ponechat velikost 11/0, ale ostatní korálky místo 4mm volte velikost 3mm.

Náušnice pak můžete vytvořit z libovolného úseku náramku.

 

Přejeme hodně tvůrčích úspěchů

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek