Pyramidový náramek

Pyramidový náramek

 

Navod_pyramidovy_naramek_3_80

 

Do sortimentu jsme zařadili i dvoudírkové pyramidy, neboli beadstudy, a rádi bychom vám ukázali co z nich lze vyrobit. Dnes jsme tedy připravili návod na jednoduchý, ale působivý náramek.

 

Navod_pyramidovy_naramek_5_80

 

Materiál:

na náramek o délce cca 17,5cm bez zapínání, včetně zapínání cca 19,5cm

 

První krok:

cca 1m Nyma 0,30mm

2x návleková jehla

rokajl 11/0

38x voskovaná perlička 4mm je možné použít i ohňovky

9x dvoudírková pyramida (beadstud) 8mm

2x kroužek cca 4mm

1x dvojitý protikroužek cca 5mm

1x karabinka cca 10mm

 

Druhý krok:

cca 0,8m Nyma 0,30mm

1x návleková jehla

rokajl 11/0

32x ohňovka 4mm

 

Navod_pyramidovy_naramek_obr1

 

Návod i rozpis materiálu jsme rozdělili do dvou kroků, a to proto, že i když náramek ukončíte po prvním kroku, je hezký. Ten kdo chce náramek zdobnější a bohatší, došije kytičky podle druhého kroku.

Základní postup je velmi snadný a již v několika předchozích návodech použitý. Na oba konce Nyma si navlékněte jehlu, do středu nitě navlečte rokajl, perličku, rokajl, perličku, rokajl a perličku. Poslední perličkou pak prošijte i opačný konec Nyma, utvoříte tak očko. Dále na oba konce Nyma navlékněte rokajl, pyramidu a rokajl. Pyramida je společná pro obě nitě, protože má 2 dírky. Další očko doděláte provlečením obou konců voskovanou perličkou. Další postup bude totožný, jen místo pyramidy budou 2 voskované perličky, tedy na každou nit zvlášť a spojíte opět provlečením jedné perličky oběma směry.

Náramek došijete do požadované délky a zakončíme stejným očkem z korálků jako máme na začátku. Zajistíte uzlíkem a konce před ustřižením opět zapošijete do náramku.

Pokud se vám takto náramek líbí, stačí kroužky přidat protikroužek a karabinku a máte hotovo.

 

Navod_pyramidovy_naramek_obr2

 

Pokud chcete pokračovat, v druhém kroku došijete kytičky. Nyní vám bude stačit pouze jedna jehla. Prošijete Nymo skrz pyramidu a perličky s rokajly (rokajl, pyramida, rokaj, perlička, rokajl, pyramida, rokajl, perlička a uzlík) a zajistíte uzlíkem, nechte si cca 10cm volný konec Nyma, který nakonec zapošijete.

Navlékněte rokajl, ohňovku, rokajl, ohňovku a rokajl a prošijte perličkou z prvního kroku tak, aby vznikla z právě přidaných korálků špička a prošijte i první 3 korálky z této špičky (rokajl, ohňovka a rokajl).

Nymo nyní vychází ze středového rokajlu budoucí kytičky. Navlékněte další ohňovku a rokajl a prošijte protilehlou perličkou z prvního kroku. Přidáte další rokajl a ohňovku a dotvoříte kytičku prošitím středovým rokajlem.

Nyní pouze prošijete několik již přišitých korálků, abyste mohli postoupit k další kytičce. Prošijete tedy zpět (směrem k druhému konci náramku, než kdy jste začínali) ohňovku a rokaj, znovu perličku z prvního kroku a přes rokajl, pyramidu a rokajl se dostanete opět do pozice, kde začnete tvořit kytičku.

Takto vyplníte všechna místa mezi pyramidami, nit zajistíte uzlíkem, zapošijete a náramek je hotový.

 

Navod_pyramidovy_naramek_3

Návod lze použít i na dvoudírkové čtverečky. Ty jsou ale menší, pouze 6mm, zmenšete tedy i velikosti ostatních korálků. Rokajl můžete ponechat velikost 11/0, ale ostatní korálky místo 4mm volte velikost 3mm.

Náušnice pak můžete vytvořit z libovolného úseku náramku.

 

Přejeme hodně tvůrčích úspěchů

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení