Jak na lepení

V našem sortimentu naleznete celou řadu kamenů Swarovski, které se vlepují do kotlíků (lůžek, kovových mističek či jak se to dá nazvat jinak) a to bižuterních i celostříbrných. Možná, že některé z vás lepení kamenů Swarovski odradí, ale skutečně se není čeho bát. Stačí pouze zvolit správné lepidlo, které nenaruší kámen a vytvoří pevný odolný spoj. Samozřejmě lze použít i lepidlo vteřinové, které kámen přilepí, ale spoj zpravidla není tak odolný a kámen může odpadnout a navíc práce s ním musí být velmi rychlá a musíme uznat, že u lepení rivoli Swarovski nemusíte vždy ihned kámen zasadit do kotlíku naprosto přesně rovně a to je pak škoda. Doporučujeme tedy raději používat dvousložková průhledná lepidla určená k lepení kovu a skla.

 

My nabízíme tři typy dvousložkových lepidel UHU, lépe řečeno dvousložková lepidla s různou dobou tvrdnutí. A dvousložkové lepidlo Swarovski. Pokud budete lepit například chessboard, který v kolíku krásně drží, nebo budete lepit větší množství kamenů, je pro vás lepší volit základní typ lepidla, které schne 12 hodin. Naopak u lepení například již zmíněných rivolek oceníte, že lepidlo schne kratší dobu, protože kameny mají tendenci se v kotlících hýbat. Pro tyto účely tedy nabízíme lepidla tvrdnoucí během 2 nebo 5 minut. Všechny tyto typy mají hustší konzistenci, takže pod kameny nevytékají a použít stačí velmi malé množství. Lepidla se mísí v poměru 1:1, stačí obě části vytlačit v požadovaném množství na nějakou mističku a řádně promíchat. V případě, že lepidlo zasychá pomalu, je možné, že jste vytlačili menší množství z tubičky s tvrdidlem (zpravidla označené Hardenner). Budete tedy muset nechat lepidlo déle tvrdnout.

 

A nyní k samotnému postupu lepení.

 

Navod_lepeni_nausnic_1_200 Navod_lepeni_nausnic_2_200

 

Obě lepené části před lepením odmaštěte. Pečlivě promísené lepidlo (v poměru 1:1) naneste v tenké vrstvě na kovový komponent (kotlík), pokud byste to s množstvím přehnali, lepidlo by vám vylezlo okolo kamene ven a nehezky šperk ušpinilo, a lehce přimáčkněte kámen Swarovski. Ujistěte se, že je zasazený rovně. Nyní přichází otázka „kam s tím“. Osobně máme na naušnicové komponenty vyzkoušený molitan z krabičky na šperky. Náušnici zasaďte do molitanu, aby byl kotlík vodorovně, ještě jednou se ujistěte, že se kámen nijak nepohnul a je skutečně vsazen rovně a nechejte lepidlo zcela vytvrdit.

 

A takto mohou vypadat například výsledné náušnice.

 

Navod_lepeni_nausnic_3_400

 

Jak vidíte, není se skutečně čeho bát.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení