Korálková duha

Korálková duha

Navod_koralkova_duha_3

 

S nadcházející létem jsme připravili návod na veselý, barevný šperk. Jeho výrobu zvládnou i zručné děti a jistě krásně doplní a zpestří váš šatník. Svou pestrostí se tento náhrdelník hodí jak k obyčejnému bílému nebo černému tílku, tak i k mnoha veselým letním barvám. Kombinace barev je na vás.

 

Navod_koralkova_duha_5

 

Materiál:

Tento materiál je na délku náhrdelníku cca 40cm bez zapínání. S americkým zapínáním AZ/E/... je délka náhrdelníku cca 42cm.

po 45 - 46 korálcích 6mm ve 4 barvách - my jsme použili voskované korálky v pestrých barvách, 45 - 46 je proto, že v každé sudé řadě je potřeba o jeden korálek více než v liché

45 korálků 8mm v jedné barvě - pestré voskované korálky

cca 4m vlasce 0,25mm

americké zapínání

 

Navod_koralkova_duha_obr1

 

Návod je skutečně velmi snadný a není nutné ani použití jehly. Na krok 1 budete potřebovat cca 2m vlasce, do jeho středu si navlékněte jednu část amerického zapínání a zajistěte uzlíkem. Zapínání umístěte co nejvíce k hornímu okraji náhrdelníku, v našem případě je tedy mezi žlutým a zeleným korálkem. Na jeden konec vlasce poté navlékněte žlutý korálek, na druhý zelený a fialový a oba konce poté provlečte dalším zeleným korálkem. Dále postupujte podle návodu do požadované délky. Na konci opět připevněte druhou část zapínání a to zase mezi zelený a žlutý korálek, aby bylo zapínání na horním okraji náhrdelníku. Než konce vlasce odstřihnete, ještě je provlékněte několika korálky zpět do náhrdelníku. Pokud byste chtěli uzlík ještě zajistit, můžete ho zakápnout průhledným lakem na nehty.

 

Navod_koralkova_duha_obr2

 

V druhém kroku budete potřebovat opět cca 2m vlasce a postup je totožný. Jediný rozdíl je, že jeden korálek vždy použijete z předchozího kroku a poslední korálek bude větší, aby se náhrdelník rozšiřoval. Navléknete tedy v našem případě modrý korálek 6mm, ten umístíte do poloviny vlasce. Levou část provléknete fialovým korálkem již ušitého kroku 1, na pravou pak růžový korálek 8mm. Oba konce provléknete dalším přidaným modrým korálkem 6mm. Takto postupujete až na konec prvního kroku, vlasec zajistíte uzlíkem a zapošijete konce zpět do náhrdelníku a odstřihnete. A tím je duha hotová.

 

Navod_koralkova_duha_4

 

My jsme zvolili pestré voskované korálky z naší nabídky, využít jdou ale i neonové barvy, akrylové korálky, ty mají dírky větší a pro děti je velmi snadné je navlékat, dřevěné korálky, voskované korálky, ty šperk lehce zelegantní.

 

Pokud máte rádi šperky opravdu výrazné, je možné použít i větší velikost, například 10 a 12mm. Vždy ale alespoň poslední řadu korálků šijte z větší velikosti, aby vznik efekt oblouku. Náhrdelník tak krásně sedí.

 

Popusťte tedy svoji fantazii, bude léto a to je jedinečná příležitost pro uvolnění fantazie. Čerpejte z barevnosti přírody či zemí, které jste navštívili, a posílejte fotky svých výroků a pochlubte se tak ostatním.

 

Hodně tvůrčích podnětů a krásné pohodové léto přeje kolektiv Bijoux components.