Dutinky

Nabídku stále rozšiřujeme, a to nejen v sortimentu korálků jako takových, ale i sortimentu souvisejícího. Nyní jsou to modistické dutinky a zde je pár ukázek, jak je možné je využít a zakončit.

 

Do dutinek jsou vhodné korálky o průměru 8mm a doporučujeme je navléknout na vlasec, i když se to může zdát zbytečné. Pokud to ale neuděláte, mohly by být vidět někdy ne příliš vzhledné dírky korálků. Do první dutinky jsme dali neonové korálky. Až už zvolíte jakoukoliv barevnou kombinaci, nejvíce se hodí k černé dutince.

 

P1060133

 

Druhou jsme udělali trochu elegantnější, s voskovanými perličkami. Americké zapínání jsme využili jako ústřední detail a dozdobili jsme ho jednotlivými naketlovanými korálky.

 

P1060114

 

Další možnou náplní mohou být drobné korálky. My jsme využili rokajl, zhruba velikosti 10/0, pokud ale chcete opět trochu elegantnější a třpytivější šperk, použijte broušené korálky. Například ohňovky , sluníčka Preciosa.

 

P1060132

 

Dutinky můžete nejenom plnit, ale také navlékat korálky na dutinku. Je třeba volit korálky s větším otvorem, aby se dutinka dobře provlékala. V našem případě jsou to akrylové korálky.

 

P1060124

 

Dutinka je ale velmi efektní i sama o sobě s jedním dominantním korálkem na středu.

 

P1060109

 

Na zakončení dutinky s 8-mi mm korálky, nebo více naplněné, doporučujeme kaplík 81111141. Tam, kde lze dutinku na konci stáhnout, je možné použít koncovku JPL4x8.

 

P1060139

P1060112

 

V obou případech je skvělým pomocníkem kousek vlasce, kterým síťku stáhnete. Poté trochu potřete lepidlem, necháte zatvrdnout a odstřihnete roztřepený konec dutinky. Takto připravenou ji můžete vlepit do koncovky.

Pokud dutinku plníte korálky, které jste navlékali, stáhněte konce dutinky tímto vlascem, čímž ho zakončíte, aby se korálky nevyvlékly.

 

Snad jsme vás inspirovali, a pokud byste hledali další inspirace, najdete je na našem Pinterestu. Využijte široké barevné škály dutinek a kombinujte je s nejrůznějšími materiály. Pokud budete mít chuť se s ním o fotografie svých šperků pochlubit, budeme rádi smiley-smile

 

Přejeme hodně tvůrčí fantazie

 

 

 

Návrh a zpracování: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek