Šitý zvoneček

Šitý zvoneček

 

Navod_koralkovy_zvonecek_2_100

 

Další z řady našich návodů bude na vánoční téma. Ukážeme vám jak ušít zvoneček z rokajlů.

 

Materiál:

rokajl 10/0 pro začátečníky a na ozdobu lépe ve 2 barvách

2ks korálek 8mm - voskový, ohňovka, mačkaný, .

1ks korálek 6mm - voskový, ohňovka, mačkaný, .

návleková jehla

vlasec 0,15mm

 

Navod_koralkovy_zvonecek_obr2

 

Šití zvonečku je na principu síťového stehu. Abychom nemuseli tolik počítat, ale také z okrasných důvodů, je lepší použít rokajl ve 2 barvách. Námi ušitý zvoneček je šitý z rokajlů velikosti 10/0, ale použít můžete i velikost jinou. Pak budete muset pouze zvolit odpovídají velikost korálků na střední část zvonečku.

 

Začneme navlečením 15 rokajlů, každý třetí je jiné barvy viz obrázek. Zajistíme uzlíkem a prošijeme se nejbližším rokajlem odlišné barvy ven (černá) a začneme tvořit síťku. Vždy budeme přidávat lichý počet korálků a vždy prostřední bude jinak barevný. Budeme přidávat 5 rokajlů a prošijeme následující rokajl odlišné barvy z počátečního kroužku. Tímto způsobem obšijeme celý základní kroužek a prošijeme vlasec až do středového rokajlu prvního obloučku ušitého v této řadě (červená).

 

Následující řady se šijí stále stejným způsobem, pouze budeme přidávat množství všívaných rokajlů, abychom zvoneček rozšířili. Je to tedy vždy po dvou řadách 5, 7, 9, 11 a 13 rokajlů, stále tedy lichý počet. Na konci vlasec zajistíme uzlíkem a oba volné konce prošijeme ještě několika korálky a odstřihneme. A máme ušité tělo zvonečku.

 

Navod_koralkovy_zvonecek_obr1 (1)

 

Nyní došijeme vnitřní část zvonečku a očko pro zavěšení.

 

Jeden konec nového vlasce si zajistěte například beadstopperem, navlékněte 8 rokajlů a 8-mi mm kuličku, provlékněte skrz tělo zvonečku, navlékněte další 8-mi mm kuličku, dalších 15 rokajlů a budeme prošívat vlasec zpět již navlečenými korálky. Tedy skrz dvě 8-mi mm kuličky a prvních 8 rokajlů. Přidáme kuličku 6mm a poslední 2 rokajly, zajistíme uzlíkem a oba konce prošijeme několika korálky a odstřihneme.

 

Počet rokajlů si v tomto, případě můžete upravit podle toho jak velké potřebujete očko nebo jak dlouhá vnitřní část zvonečku se vám líbí.

 

Doufáme, že se vám návod bude líbit a zvonečky budou zdobit vás byt.

 

Příjemné tvoření přeje kolektiv Bijoux components