Šitý zvoneček

Šitý zvoneček

 

Navod_koralkovy_zvonecek_2_100

 

Další z řady našich návodů bude na vánoční téma. Ukážeme vám jak ušít zvoneček z rokajlů.

 

Materiál:

rokajl 10/0 pro začátečníky a na ozdobu lépe ve 2 barvách

2ks korálek 8mm - voskový, ohňovka, mačkaný, .

1ks korálek 6mm - voskový, ohňovka, mačkaný, .

návleková jehla

vlasec 0,15mm

 

Navod_koralkovy_zvonecek_obr2

 

Šití zvonečku je na principu síťového stehu. Abychom nemuseli tolik počítat, ale také z okrasných důvodů, je lepší použít rokajl ve 2 barvách. Námi ušitý zvoneček je šitý z rokajlů velikosti 10/0, ale použít můžete i velikost jinou. Pak budete muset pouze zvolit odpovídají velikost korálků na střední část zvonečku.

 

Začneme navlečením 15 rokajlů, každý třetí je jiné barvy viz obrázek. Zajistíme uzlíkem a prošijeme se nejbližším rokajlem odlišné barvy ven (černá) a začneme tvořit síťku. Vždy budeme přidávat lichý počet korálků a vždy prostřední bude jinak barevný. Budeme přidávat 5 rokajlů a prošijeme následující rokajl odlišné barvy z počátečního kroužku. Tímto způsobem obšijeme celý základní kroužek a prošijeme vlasec až do středového rokajlu prvního obloučku ušitého v této řadě (červená).

 

Následující řady se šijí stále stejným způsobem, pouze budeme přidávat množství všívaných rokajlů, abychom zvoneček rozšířili. Je to tedy vždy po dvou řadách 5, 7, 9, 11 a 13 rokajlů, stále tedy lichý počet. Na konci vlasec zajistíme uzlíkem a oba volné konce prošijeme ještě několika korálky a odstřihneme. A máme ušité tělo zvonečku.

 

Navod_koralkovy_zvonecek_obr1 (1)

 

Nyní došijeme vnitřní část zvonečku a očko pro zavěšení.

 

Jeden konec nového vlasce si zajistěte například beadstopperem, navlékněte 8 rokajlů a 8-mi mm kuličku, provlékněte skrz tělo zvonečku, navlékněte další 8-mi mm kuličku, dalších 15 rokajlů a budeme prošívat vlasec zpět již navlečenými korálky. Tedy skrz dvě 8-mi mm kuličky a prvních 8 rokajlů. Přidáme kuličku 6mm a poslední 2 rokajly, zajistíme uzlíkem a oba konce prošijeme několika korálky a odstřihneme.

 

Počet rokajlů si v tomto, případě můžete upravit podle toho jak velké potřebujete očko nebo jak dlouhá vnitřní část zvonečku se vám líbí.

 

Doufáme, že se vám návod bude líbit a zvonečky budou zdobit vás byt.

 

Příjemné tvoření přeje kolektiv Bijoux components

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení