Křišťálová pryskyřice a příslušenství

Nejprodávanější

15 položek celkem
resin 130ml 17088 o
268,60 Kč

  Vytvoří hladký a lesklý povrch. Odolná vůči UV...

resin diamond 17089 o
268,60 Kč

 Díky novému složení tvoří 10x méňe bublinek, než...

Křišťálová pryskyřice Glass Gel, cca 150ml
301,65 Kč

Gelová konzistence pro vytvoření 3D efektu, lakovaný...

Forma - náramek
162,81 Kč

Pouze do vyprodání zásob!

Forma - kruhy
174,38 Kč

Pouze do vyprodání zásob!

Forma - kapky
161,65 Kč

Pouze do vyprodání zásob!

Forma - kabošon
123,96 Kč
Forma - ryby
155,38 Kč

Pouze do vyprodání zásob!

Forma - provence
155,38 Kč

Pouze do vyprodání zásob!

Křišťálová pryskyřice je po zaschnutí celistvá a zcela průhledná, je tedy vhodná pro tvorbu průhledných dekorativních předmětů nebo na tvorbu šperků. Lze tónovat barvami Vitrail.

Postup přípravy (platí pro Resin/150, Resin/300 a Resin/750):

1. Ve vhodné nádobě smíchejte 1 část objemu tužidla (B) ku dvěma částem pryskyřice (A) a pečlivě zamíchejte (zejména v rozích nádoby). Míchejte pomalu, aby se nevytvořily bubliny, případně v tuto chvíli můžete tónovat.
2. Vytvořenou směs nalijte do lůžka, vazelínou vymazané formy,...
3. Odlitek z formy vyjměte po 12 hodinách. Tuhnutí urychlíte, pokud formu s pryskyřicí umístíte ke zdroji tepla. Schnutí: 24hodin.

Tipy:


Pro odměření přesného množství jednotlivých komponent k vyplnění zvolené formy postupujte následovně: vyplňte formu až po okraj vodou, kterou poté přelijte do vhodné odměrky. Na stupnici odměřte 1/3 objemu pro tužidlo a zbývající objem pro pryskyřici. Takto odměřené množství pro jednotlivé komponenty poté použijte při tvorbě směsi. Před nalitím pryskyřice musíte formu i odměrku pořádně vysušit. Také velký pozor na dodržení poměru. Např. při smíchání pryskyřice a tužidla v poměru 1:1 získáte odlitek, který po ztuhnutí zůstane měkký.

POZOR:

Pracujte ve větraném prostoru s pokojovou teplotou (18-22C), tuto stálou teplotu je třeba zajistit po celou dobu práce i tuhnutí. Je třeba mít samostatnou větratelnou pracovnu. Po celou dobu práce i tuhnutí výrobek uvolňuje nebezpečné výpary. Pryskyřice je dráždivá, obsahuje epoxy složky. Tužidlo dráždí dýchací orgány a je zdraví škodlivé. Při práci používejte ochranné prostředky!!! Skladujte v neprodyšně uzavřené nádobě při teplotě 25C.

 

V našem e-shopu naleznete také formy k odlévání z pryskyřice, barvy, knihu-"Křišťálová pryskyřice", kovodíly - náušnice, přívěsky.