Very peri - barva roku 2022

Very peri koráž

Barvu roku vyhlašuje americká společnost Pantone Color Institute každý rok na začátku prosince.

Very Peri reprezentuje změnu, novou vizi, zvědavost, bezstarostné sebevědomí, novou budoucnost a vděčnost. Ještě nikdy nevznikla barva, která má za hlavní cíl přiblížit barvy lidem. Podle vyjádření společnosti Pantone má nový tón odrážet situaci ve společnosti po celém světě. Lidé mohou hledat odpovědi v barvách, protože právě ty nabízí mnoho příležitostí k vyjádření a ovlivňování myšlenek či emocí. Složený odstín zdůrazňuje, kolik možností každý z nás má.

Z našeho sortimentu jsme pro Vás vybraly ochutnávku této barvy.

Slovo „peri“ pochází z anglického periwinkle, což je květina s názvem Vinca minor nebo česky barvínek či brčál.

Jak Pantone vybírá svou barvu roku?

Tým expertů na barvy Pantone pečlivě zvažuje a analyzuje všechny barevné trendy, aby dospěli k nějakému závěru. Pročesávají svět a hledají nové barevné vlivy. Inspirují se v zábavním průmyslu, ve filmech, výrobě, módě a v dalších oblastech designu. Nevynechávají ani oblíbené destinace, nové životní styly, herní styly a socioekonomické podmínky. Zabývají se taktéž novými technologiemi, materiály, texturami a efekty, které barvy nějakým způsobem ovlivňují. Dokonce i různé sportovní celosvětové události mohou ovlivnit barvu roku od Pantone, která již 23 let ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích. Nejde jen o interiérový design, ale třeba i módu. V posledních letech spolupracuje společnost Pantone s digitálním uměleckým prostorem Artechouse v New Yorku.

 

Na závěr pro Vás máme ještě inspiraci na barevné kombinace.

Very peri_inspirace1

Very peri_inspirace2

zdroj: paperheartdesign.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení