Náhrdelník kudrlinky

Náhrdelník kudrlinky

 

Navod_krouceny_naramek_4_foto_100

 

Materiál:

7 barev rokajlu 11/0

Nymo 0,20mm

patent

 

 

Navod_krouceny_naramek_obr1

 

Začněte navlečením 30ks rokajlu jedné barvy na nit a cca 10cm od konce niti zajistěte dvojitým uzlíkem. Jehlu provlékněte vedlejším rokajlem a začněte kruhovým peyote stehem šít třetí řadu všitím vždy jednoho rokajlu tak, jak vidíte na obrázku. Pro přehlednost jsou jednotlivé řady odlišeny barevně. Na konci řady nezapomeňte prošít znovu první přidaný rokajl této řady.

 

Navod_krouceny_naramek_obr2

 

Čtvrtou řadu budeme šít stejným způsobem, pouze budeme přidávat vždy 2 rokajly mezi rokajly přidané v řadě 3. Tím docílíme zvlnění kroužku. Pátou a šestou řadu pak tvoříme také přidáním vždy 2 rokajlů mezi 2 rokajly předchozí řady. Na konci opět znovu prošijte první dva přidané rokajly řady, zajistěte uzlíkem, nit prošijte několika korálky do hotové kroužku a odstřihněte. Stejně prošijte i druhý volný konec Nyma a odstřihněte. A první kroužek nebo spíše taková kudrlinka je hotová.

 

Každou další šijte stejným způsobem, pouze si nezapomeňte základní kroužek svázat kolem předchozí hotové kudrlinky.

 

Navod_krouceny_naramek_obr3

 

Pokud jste již docílili požadované délky, zbývá pouze ušít poslední kroužek, kterým budete náhrdelník zapínat. Nebudeme tedy šít do kruhu, ale pouze proužek viz obrázek. Větší obrázek naleznete na našem Facebooku. Protože se nám budou konce překrývat (bude na nich přišitý patent) budeme v základní řadě pracovat s 38 rokajly. Výsledný kroužek tak bude stejně velký jako ostatní již ušité.

 

Po ušití celého proužku přišijte na konce patent a šperk máte hotový. Celý náhrdelník působí velmi něžně a harmonicky. Navíc je vhodný i pro ty z Vás, které jste alergické na bižuterní komponenty, i patent lze zakoupit plastový.

 

Volit můžete i více či méně barev. Další variantou je i vícebarevný každý z kroužků. Například každé 2 řady v jiné barvě. Vaší fantazii se prostě meze nekladou.

 

Kroužky se dají použít i na náušnice, můžete zavěsit pod sebe libovolný počet kroužků.