Kulička z jazýčků

Kulička z jazýčků - ježeček

 

 

Materiál a pomůcky na kuličku:

30ks jazýčků

cca 1m vlasce 0,15mm

návleková jehla

2ks afroháček

 

navod1_500

 

 

Nausnice_z_jazycku_500

 

1/ Na jeden metr dlouhý vlasec navlékněte na oba konce jehlu. Navlékněte 5 korálků, u jazýčků doporučuji udělat uzlík, a pak první přidaný korálek (vlevo od uzlíku) prošít tak, aby se jím vlasec křížil jako na nákresu. Tak kulička z jazýčků lépe drží. U kuliček to není třeba, lépe se celá práce utahuje, takže ihned prošijete bez uzlíku první přidaný korálek. Dále budu uvádět vždy s tím uzlíkem, pokud budete šít z jiných korálků než jazýčků, uzlík vynecháte.

 

2/Nyní vám oba konce vlasce vycházejí z jednoho korálku. Na pravý navlékněte 3 korálky, na levý 1, uděláte uzlík a jeden konec vlasce prošijete korálkem vlevo od uzlíku a druhým korálkem z prvního kroku. U jazýčků dávejte pozor, aby všechny směřovaly ven špičkami.

 

3/ Pravý konec vlasce vychází z posledního přidaného korálku předchozího kroku, levý z druhého korálku prvního kroku. Na pravý konec navlékněte 2 korálky, na levý 1, udělejte uzlík a prošijte korálek vlevo od uzlíku a třetí korálek z prvního kroku.

 

4/ Šijte stejně jako krok 3/

 

5/ Šijte stejně jako krok 3/ je kromě pátého korálky z prvního kroku prošijte i první z kroku druhého.

 

6/ Levý konec vlasce tedy vychází z prvního korálku druhého kroku, pravý z posledního korálku pátého kroku. Na každý z konců navlékněte po 1 korálku. Udělejte uzlík a prošijte korálek vlevo od uzlíku. Nyní máte polovinu práce za sebou a z korálků vznikla mistička.

 

7/ Levý konec vlasce prošijte druhým korálkem druhého kroku. Na pravý konec navlékněte 2 korálky, na levý 1. Udělejte uzlík a prošijte korálek vlevo od uzlíku. A dál ještě třetí korálek druhého kroku, a druhý korálek kroku třetího.

 

8/ Na každý z konců vlasce navlečte po 1 korálku, zajistěte uzlíkem a prošijte korálek vlevo od uzlíku. A prošijte ještě třetí korálek třetího kroku a druhý kroku čtvrtého.

 

9/ Šijte stejně jako krok 8/

 

10/ Šijte stejně jako krok 8/ pouze kromě třetího korálku pátého kroku a druhého z kroku šestého prošijte ještě první korálek sedmého kroku.

 

11/ Na levý konec vlasce navlékněte korálek, zajistěte uzlíkem a prošijte jej zpět. Opět vznikne křížení vlasce v korálku jako na nákresu.

 

12/  A nyní se nám kulička uzavřela, je pouze třeba prošít poslední krok, protilehlý ke kroku 1. Na vrcholu je korálek s křížením a další 4 volné korálky. Ty prošijte levým koncem vlasce, zajistěte uzlíkem. Pokud chcete kuličku přímo zavěsit na dlouhý afrokáček jako my, navlečete ho v tomto kroku také. Doporučuji ne až jako poslední před uzlíkem, ale spíše ihned před prvním prošívaným korálkem, abyste se pak dobře dostali k uzlíku. Oba konce vlasce zapošijte do kuličky a odstřihněte.

 

A takto může vypadat výsledná kulička na dlouhém elegantním afroháčku. Afroháček je nejlepší připevnit dříve, než finální kuličku zajistíte uzlem. Navléknete jej tedy na vlasec a poté uděláte závěrečný uzel. Oba konce vlasce je pak dobré provléci zpět několika korálky a pak odstřihnout.

 

Kuličky můžete zavěsit i na klasický afroháček, klapku. Udělat z ní přívěsek na řetízek, ale i například k telefonu.

 

Kulička vypadá hezky i z klasických kulatých korálků, voskovaných korálků, cínovek, ohňovek, ...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení