Vážka

Vážka

Navod_vazka_3_80

Venku přichází skutečná letní atmosféra a to nás inspirovalo k tvorbě tohoto návodu na jednoduché, ale efektní náušnice.

Navod_vazka_7_80

 

Materiál na jeden pár náušnic:

8x korálky Solo nebo jazýčky 10x3mm

8x nebo 10x rokajl velikosti 9/0 - 8x je ke korálkům Solo, 10x k jazýčkům, ale můžete si uzpůsobit podle svých představ

2x puzeta s půlkuličkou

2x motýlek

2x dvojitý protikroužek

2x oválek 3,4x4,7/08

cca 30cm vlasce 0,25mm

 

Navod_vazka_obr1

Na střed vlasce o délce cca 15cm navlékněte 2x korálek Solo (nebo jazýček), rokajl 9/0, 2x korálek Solo (nebo jazýček). Korálky umístěte na střed a oba konce provlékněte dalším rokajlem 9/0. Tím vytvoříte přední část vážky s křidýlky.

 

Nyní způsobem provlékání obou konců vlasce křížem skrz přidané rokajly vytvoříte tělíčko. Pokud jste zvolili variantu s korálky solo, stačí tělíčko ze 3 rokajlů, u jazýčků pak ze 4. Délku ale můžete podle svých představ prodloužit.

 

Vlasec poté podle návodu ještě jednou provlečte stejným způsobem tělíčkem vážky zpět. Před křídly zajistěte uzlíkem a provlékněte ještě jedním korálkem Solo (nebo jazýčkem) a odstřihněte.

 

Nyní jen vážku připevníte na náušnice. Protože dírka v rokajlu není tak velká, abychom provlékli kroužek o síle 0,8mm, pomohli jsme si rozdělením dvojitého protikroužku, který je z drátu slabšího. Odštípnete tedy dvojitý kroužek v místě, kde začíná druhá otočka. Takto připravený kroužek snadno provléknete rokajlem a oválkem spojíte s náušnicí.

 

Nyní zbývá jen dodělat druhou náušnici a hurá k vodě :-)

Navod_vazka_2

 

Přejeme příjemné letní tvoření

 

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek