Vážka

Vážka

Navod_vazka_3_80

Venku přichází skutečná letní atmosféra a to nás inspirovalo k tvorbě tohoto návodu na jednoduché, ale efektní náušnice.

Navod_vazka_7_80

 

Materiál na jeden pár náušnic:

8x korálky Solo nebo jazýčky 10x3mm

8x nebo 10x rokajl velikosti 9/0 - 8x je ke korálkům Solo, 10x k jazýčkům, ale můžete si uzpůsobit podle svých představ

2x puzeta s půlkuličkou

2x motýlek

2x dvojitý protikroužek

2x oválek 3,4x4,7/08

cca 30cm vlasce 0,25mm

 

Navod_vazka_obr1

Na střed vlasce o délce cca 15cm navlékněte 2x korálek Solo (nebo jazýček), rokajl 9/0, 2x korálek Solo (nebo jazýček). Korálky umístěte na střed a oba konce provlékněte dalším rokajlem 9/0. Tím vytvoříte přední část vážky s křidýlky.

 

Nyní způsobem provlékání obou konců vlasce křížem skrz přidané rokajly vytvoříte tělíčko. Pokud jste zvolili variantu s korálky solo, stačí tělíčko ze 3 rokajlů, u jazýčků pak ze 4. Délku ale můžete podle svých představ prodloužit.

 

Vlasec poté podle návodu ještě jednou provlečte stejným způsobem tělíčkem vážky zpět. Před křídly zajistěte uzlíkem a provlékněte ještě jedním korálkem Solo (nebo jazýčkem) a odstřihněte.

 

Nyní jen vážku připevníte na náušnice. Protože dírka v rokajlu není tak velká, abychom provlékli kroužek o síle 0,8mm, pomohli jsme si rozdělením dvojitého protikroužku, který je z drátu slabšího. Odštípnete tedy dvojitý kroužek v místě, kde začíná druhá otočka. Takto připravený kroužek snadno provléknete rokajlem a oválkem spojíte s náušnicí.

 

Nyní zbývá jen dodělat druhou náušnici a hurá k vodě :-)

Navod_vazka_2

 

Přejeme příjemné letní tvoření

 

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení