Vážka

Vážka

Navod_vazka_3_80

Venku přichází skutečná letní atmosféra a to nás inspirovalo k tvorbě tohoto návodu na jednoduché, ale efektní náušnice.

Navod_vazka_7_80

 

Materiál na jeden pár náušnic:

8x korálky Solo nebo jazýčky 10x3mm

8x nebo 10x rokajl velikosti 8/0 (může být i 9/0) - 8x je ke korálkům Solo, 10x k jazýčkům, ale můžete si uzpůsobit podle svých představ

2x puzeta s půlkuličkou nebo jiné náušnicové komponenty

2x motýlek

4x kroužky (z toho 2x ze slabšího drátu)

cca 30cm vlasce 0,25mm

 

Navod_vazka_obr1

Na střed vlasce o délce cca 15cm navlékněte 2x korálek Solo (nebo jazýček), rokajl 9/0, 2x korálek Solo (nebo jazýček). Korálky umístěte na střed a oba konce provlékněte dalším rokajlem 9/0. Tím vytvoříte přední část vážky s křidýlky.

 

Nyní způsobem provlékání obou konců vlasce křížem skrz přidané rokajly vytvoříte tělíčko. Pokud jste zvolili variantu s korálky solo, stačí tělíčko ze 3 rokajlů, u jazýčků pak ze 4. Délku ale můžete podle svých představ prodloužit.

 

Vlasec poté podle návodu ještě jednou provlečte stejným způsobem tělíčkem vážky zpět. Před křídly zajistěte uzlíkem a provlékněte ještě jedním korálkem Solo (nebo jazýčkem) a odstřihněte.

 

Nyní jen vážku připevníte na náušnice. Protože dírka v rokajlu není tak velká, zvolte kroužky ze slabšího drátu (nebo si můžete pomoci rozdělením dvojitého protikroužku, který je z drátu slabšího. Odštípnete tedy dvojitý kroužek v místě, kde začíná druhá otočka. Takto připravený kroužek snadno provléknete rokajlem.). Dalším kroužkem nebo oválkem vážku připrevněte na náušnici. U některých typů nemusí být druhý kroužek třeba. Záleží na pozici očka na náušnici.

 

Nyní zbývá jen dodělat druhou náušnici a hurá k vodě :-)

Navod_vazka_2

Přejeme příjemné letní tvoření
 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská