Flory

Flory

Autor: Ivana Skalská

Naše dvoudírkové korálky Arrow, jsou speciálně navrženy a vyrobeny pro kombinování s korálky Diamonduo. Můžete je ale kombinovat i s mnoha dalšími druhy korálků, jak uvidíte v inspiracích a dalších návodech. Tento přívěsek se šije snadno a rychle. Takže pokud máte chvilku času a chuť, pojďte ho vyzkoušet. Těším se na vaše barevné kombinace. 

FL_uvod

 

 Materiál a pomůcky:

jehla – 1 ks

ploché kleště – nejlépe dvoje

pevný návlekový materiál – Nymo, Fireline

DIAMONDUO – 5 ks (dále jen DD)

ARROW – 5 ks (dále jen A)

ZOLIDUO pravé – 5 ks (dále ZP)

ZOLIDUO levé – 5 ks (dále ZL)

POHANKA – 5 ks (dále jen P)

Rokajl TOHO 8/0 – 15 ks (dále jen T8)

Rokajl Miyuki Delica 11/0 – 20 ks (dále jen MD11)

Kroužek rhodium – 1 ks

Šlupna rhodium – 1 ks

Lanko se šroubovacím zapínáním (nebo řetízek)

 

Ustřihněte si nit dlouhou cca 90 cm. Konec nitě v délce cca 10 cm si ponechejte na zapošití. Navlékněte 5x DD první dírkou (dejte pozor, abyste měli všechna DD správně lícovou a rubovou stranou) a svažte je do kroužku 2-3 uzlíky (obr. 1). Prošijte první dírkou pravého DD a následně jej prošijte i druhou dírkou v protisměru (obr. 2).

FL1 FL2

Navlékněte 1x A první dírkou,  1x ZL, 1x MD11, 1x ZP a prošijte právě přidané A i druhou dírkou (obr. 3). Prošijte následující DD druhou dírkou (obr. 4). Krok 3-4 opakujte ještě 4x, do konce řady. Nyní si můžete s utahováním pomoci uzlíkem, korálky vytvoří nepatrnou mističku.

FL3 FL4

Prošijte A první dírkou, ZL, MD11 a ZP (obr. 5). Prošijte i druhou dírku ZP v protisměru (obr. 6).

FL5 FL6

Navlékněte 1x T8 a prošijte následující ZL druhou dírkou (obr. 7). Navlékněte 1x T8, 1x P, 1x T8 a prošijte následující ZP druhou dírkou (obr. 8). Kroky 7-8 zopakujte ještě 4x, do konce řady.

FL7 FL8

Nit nyní vychází ze ZP, prošijte ještě následující T8, ZL, T8 (obr. 9). Navlékněte 3x MD11 a prošijte následující T8 (obr. 10).

FL9 FL10

Prošijte ZP, T8, ZL a T8 a opakujte krok 10. Takto pokračujte do konce řady. Oba konce nitě zapošijte a odstříhněte. Za pomoci dvojích plochých kleští rozevřete kroužek a provlékněte ho jedním z T8 mezi ZP a ZL. Nasaďte na kroužek šlupnu a kroužek opět uzavřete. Nyní stačí šlupnou provléknout lanko se šroubovacím zapínáním (nebo řetízek) a náhrdelník je hotový (obr. 11).

FL11

 

 FL13 FL14

 FL12 FL15

 FL16

 Přeji příjemné tvoření. 

Ivana Skalská