Flory

Flory

Autor: Ivana Skalská

Naše dvoudírkové korálky Arrow, jsou speciálně navrženy a vyrobeny pro kombinování s korálky Diamonduo. Můžete je ale kombinovat i s mnoha dalšími druhy korálků, jak uvidíte v inspiracích a dalších návodech. Tento přívěsek se šije snadno a rychle. Takže pokud máte chvilku času a chuť, pojďte ho vyzkoušet. Těším se na vaše barevné kombinace. 

FL_uvod

 

 Materiál a pomůcky:

jehla – 1 ks

ploché kleště – nejlépe dvoje

pevný návlekový materiál – Nymo, Fireline

DIAMONDUO – 5 ks (dále jen DD)

ARROW – 5 ks (dále jen A)

ZOLIDUO pravé – 5 ks (dále ZP)

ZOLIDUO levé – 5 ks (dále ZL)

POHANKA – 5 ks (dále jen P)

Rokajl TOHO 8/0 – 15 ks (dále jen T8)

Rokajl Miyuki Delica 11/0 – 20 ks (dále jen MD11)

Kroužek rhodium – 1 ks

Šlupna rhodium – 1 ks

Lanko se šroubovacím zapínáním (nebo řetízek)

 

Ustřihněte si nit dlouhou cca 90 cm. Konec nitě v délce cca 10 cm si ponechejte na zapošití. Navlékněte 5x DD první dírkou (dejte pozor, abyste měli všechna DD správně lícovou a rubovou stranou) a svažte je do kroužku 2-3 uzlíky (obr. 1). Prošijte první dírkou pravého DD a následně jej prošijte i druhou dírkou v protisměru (obr. 2).

FL1 FL2

Navlékněte 1x A první dírkou,  1x ZL, 1x MD11, 1x ZP a prošijte právě přidané A i druhou dírkou (obr. 3). Prošijte následující DD druhou dírkou (obr. 4). Krok 3-4 opakujte ještě 4x, do konce řady. Nyní si můžete s utahováním pomoci uzlíkem, korálky vytvoří nepatrnou mističku.

FL3 FL4

Prošijte A první dírkou, ZL, MD11 a ZP (obr. 5). Prošijte i druhou dírku ZP v protisměru (obr. 6).

FL5 FL6

Navlékněte 1x T8 a prošijte následující ZL druhou dírkou (obr. 7). Navlékněte 1x T8, 1x P, 1x T8 a prošijte následující ZP druhou dírkou (obr. 8). Kroky 7-8 zopakujte ještě 4x, do konce řady.

FL7 FL8

Nit nyní vychází ze ZP, prošijte ještě následující T8, ZL, T8 (obr. 9). Navlékněte 3x MD11 a prošijte následující T8 (obr. 10).

FL9 FL10

Prošijte ZP, T8, ZL a T8 a opakujte krok 10. Takto pokračujte do konce řady. Oba konce nitě zapošijte a odstříhněte. Za pomoci dvojích plochých kleští rozevřete kroužek a provlékněte ho jedním z T8 mezi ZP a ZL. Nasaďte na kroužek šlupnu a kroužek opět uzavřete. Nyní stačí šlupnou provléknout lanko se šroubovacím zapínáním (nebo řetízek) a náhrdelník je hotový (obr. 11).

FL11

 

 FL13 FL14

 FL12 FL15

 FL16

 Přeji příjemné tvoření. 

Ivana Skalská

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení