Náramek z dvoudírkových Tile korálků

Pyramidový náramek

 

 

Návod_neontile_naramek_100

 

Sortiment rozšiřujeme o  dvoudírkové korálky Tile. A i přesto, že jsou velmi oblíbené a řada z vás už ví co s nimi, jsme připravili návod na náramek, který ale použitelný i na náušnice nebo náhrdelník.

 

7516_UV25142_100

 

Materiál:

na náramek o délce cca 18,5cm včetně zapínání

 

První krok:

cca 1m Nyma 0,30mm

2x návleková jehla

rokajl 11/0

42x ohňovka 3mm

10x dvoudírkový čtvereček Tile 6mm

2x kroužek cca 5mm

1x magnetické zapínání 

 

Druhý krok:

cca 0,8m Nyma 0,30mm

1x návleková jehla

rokajl 11/0

2x ohňovka 3mm

 

Navod_neontile_naramek_obr1

 

Návod i rozpis materiálu jsme rozdělili do dvou kroků, a to proto, že i když náramek ukončíte po prvním kroku, je hezký. Ten kdo chce náramek zdobnější a bohatší, došije kytičky podle druhého kroku.

Základní postup je velmi snadný a již v několika předchozích návodech použitý. Na oba konce Nyma si navlékněte jehlu, do středu nitě navlečte rokajl, ohňopvku, rokajl, ohňovku, rokajl a ohňovku. Poslední ohňovkou pak prošijte i opačný konec Nyma, utvoříte tak očko. Dále na oba konce Nyma navlékněte rokajl, čtvereček a rokajl. Čtvereček je společný pro obě nitě, protože má 2 dírky. Další očko doděláte provlečením obou konců ohňovkou. Další postup bude totožný, jen místo čtverečku budou 2 ohňovkyy, tedy na každou nit zvlášť a spojíte opět provlečením jedné ohňovky oběma směry.

Náramek došijete do požadované délky a zakončíme stejným očkem z korálků jako máme na začátku. Zajistíte uzlíkem a konce před ustřižením opět zapošijete do náramku.

Pokud se vám takto náramek líbí, stačí kroužky přidat protikroužek a karabinku nebo magnetické zapínáni a máte hotovo.

 

Navod_neontile_naramek_obr2

 

Pokud chcete pokračovat, v druhém kroku došijete kytičky. Nyní vám bude stačit pouze jedna jehla. Prošijete Nymo skrz čtvereček a ohňovku s rokajly (rokajl, čtvereček, rokaj, ohňovka, rokajl, čtvereček, rokajl, ohňovka a uzlík) a zajistíte uzlíkem, nechte si cca 10cm volný konec Nyma, který nakonec zapošijete.

Navlékněte rokajl, ohňovku, rokajl, ohňovku a rokajl a prošijte ohňovkou z prvního kroku tak, aby vznikla z právě přidaných korálků špička a prošijte i první 3 korálky z této špičky (rokajl, ohňovka a rokajl).

Nymo nyní vychází ze středového rokajlu budoucí kytičky. Navlékněte další ohňovku a rokajl a prošijte protilehlou ohňovkou z prvního kroku. Přidáte další rokajl a ohňovku a dotvoříte kytičku prošitím středovým rokajlem.

Nyní pouze prošijete několik již přišitých korálků, abyste mohli postoupit k další kytičce. Prošijete tedy zpět (směrem k druhému konci náramku, než kde jste začínali) ohňovku a rokaj, znovu ohňovku z prvního kroku a přes rokajl, čtvereček a rokajl se dostanete opět do pozice, kde začnete tvořit kytičku.

Takto vyplníte všechna místa mezi čtverečky, nit zajistíte uzlíkem, zapošijete a náramek je hotový.

 

Návod_neontile_naramek_3

Náušnice můžete vytvořit z libovolného úseku náramku a mohou vypadat například takto.

 

Inspirace_neonnausnice

Přejeme hodně tvůrčích úspěchů

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení