Náramek z dvoudírkových Tile korálků

Pyramidový náramek

 

 

Návod_neontile_naramek_100

 

Sortiment rozšiřujeme o  dvoudírkové korálky Tile. A i přesto, že jsou velmi oblíbené a řada z vás už ví co s nimi, jsme připravili návod na náramek, který ale použitelný i na náušnice nebo náhrdelník.

 

7516_UV25142_100

 

Materiál:

na náramek o délce cca 18,5cm včetně zapínání

 

První krok:

cca 1m Nyma 0,30mm

2x návleková jehla

rokajl 11/0

42x ohňovka 3mm

10x dvoudírkový čtvereček Tile 6mm

2x kroužek cca 5mm

1x magnetické zapínání 

 

Druhý krok:

cca 0,8m Nyma 0,30mm

1x návleková jehla

rokajl 11/0

2x ohňovka 3mm

 

Navod_neontile_naramek_obr1

 

Návod i rozpis materiálu jsme rozdělili do dvou kroků, a to proto, že i když náramek ukončíte po prvním kroku, je hezký. Ten kdo chce náramek zdobnější a bohatší, došije kytičky podle druhého kroku.

Základní postup je velmi snadný a již v několika předchozích návodech použitý. Na oba konce Nyma si navlékněte jehlu, do středu nitě navlečte rokajl, ohňopvku, rokajl, ohňovku, rokajl a ohňovku. Poslední ohňovkou pak prošijte i opačný konec Nyma, utvoříte tak očko. Dále na oba konce Nyma navlékněte rokajl, čtvereček a rokajl. Čtvereček je společný pro obě nitě, protože má 2 dírky. Další očko doděláte provlečením obou konců ohňovkou. Další postup bude totožný, jen místo čtverečku budou 2 ohňovkyy, tedy na každou nit zvlášť a spojíte opět provlečením jedné ohňovky oběma směry.

Náramek došijete do požadované délky a zakončíme stejným očkem z korálků jako máme na začátku. Zajistíte uzlíkem a konce před ustřižením opět zapošijete do náramku.

Pokud se vám takto náramek líbí, stačí kroužky přidat protikroužek a karabinku nebo magnetické zapínáni a máte hotovo.

 

Navod_neontile_naramek_obr2

 

Pokud chcete pokračovat, v druhém kroku došijete kytičky. Nyní vám bude stačit pouze jedna jehla. Prošijete Nymo skrz čtvereček a ohňovku s rokajly (rokajl, čtvereček, rokaj, ohňovka, rokajl, čtvereček, rokajl, ohňovka a uzlík) a zajistíte uzlíkem, nechte si cca 10cm volný konec Nyma, který nakonec zapošijete.

Navlékněte rokajl, ohňovku, rokajl, ohňovku a rokajl a prošijte ohňovkou z prvního kroku tak, aby vznikla z právě přidaných korálků špička a prošijte i první 3 korálky z této špičky (rokajl, ohňovka a rokajl).

Nymo nyní vychází ze středového rokajlu budoucí kytičky. Navlékněte další ohňovku a rokajl a prošijte protilehlou ohňovkou z prvního kroku. Přidáte další rokajl a ohňovku a dotvoříte kytičku prošitím středovým rokajlem.

Nyní pouze prošijete několik již přišitých korálků, abyste mohli postoupit k další kytičce. Prošijete tedy zpět (směrem k druhému konci náramku, než kde jste začínali) ohňovku a rokaj, znovu ohňovku z prvního kroku a přes rokajl, čtvereček a rokajl se dostanete opět do pozice, kde začnete tvořit kytičku.

Takto vyplníte všechna místa mezi čtverečky, nit zajistíte uzlíkem, zapošijete a náramek je hotový.

 

Návod_neontile_naramek_3

Náušnice můžete vytvořit z libovolného úseku náramku a mohou vypadat například takto.

 

Inspirace_neonnausnice

Přejeme hodně tvůrčích úspěchů

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek