Twin kulička

Kulička z rocailů twin

Navod_Twin_kulicka_5_foto_100

 

Materiál a pomůcky na kuličku:

cca 50cm Nymo nitě černé

16ks rokajlu twin nebo Superduo

26ks rokajlu 8/0

1ks korálek 6mm (v barevném tónu kuličky)

1ks očková jehla černá cca 22mm

1ks návleková jehla

a dále budete potřebovat ketlovací kleště

 

Navod_TWIN_kulicka_obr1

 

Navlékněte na NYMO nit 8 rokajlů twin a zavažte dvěma uzlíky. Nit poté provlékněte do druhé dírky twinu viz obrázek (černá).

 

Mezi korálky twin vložte rokajl velikosti 8/0. Navlékněte rokajl a protáhněte nit následujícím rokajlem twin. První korálek pak provlékněte ještě jednou (červená). V další řadě pokračujte opět vkládáním rokajlu mezi ty již vložené (modrá). Stejný postup zopakujte ještě do třetice a nezapomeňte první rokajl provléknout ještě jednou (zelená).

 

Utáhnete-li NYMO nit, začne se tvořit z korálků mistička.

 

Nyní vložte mezi každé dva rocaily jeden twin a první opět provlékněte ještě jednou (oranžová).

 

Navod_TWIN_kulicka_obr2

 

Připravíme si očkovou jehlu na dokončení korálku. Na očkovou jehlu navlečte rokajl velikosti 8/0, který očkovou jehlu zajistí, aby neprošla skrz korálek, a provlečte kuličkou. Navlečte 6mm korálek, který podrží tvar hotové kuličky. Nymo nití přejděte do druhé dírky rokajlu twin a kuličku uzavřete provlečením NYMO nitě druhými dírkami twinu (světle modrá). Opět provlékněte prvním korálkem podruhé a zajistěte dvojitým uzlíkem. Na očkovou jehlu navlékněte rokajl velikosti 8/0 a naketlujte očko.

 

Nyní je třeba kuličku pouze dokončit. Oba konce NYMO nitě provlečtě několika korálky a konec odstřihněte. A kulička je hotová.

 

Takto připravené kuličky můžete libovolně naketlovat za sebe do náramku či náhrdelníku nebo jednoduše zavěsit na libovolný naušnicový díl. V tomto případě pouze doporučujeme zaměnit očkovou jehlu za nýt, aby na konci náušnice nebylo nevzhledné očko. Jestliže nechcete korálky naketlovávat, ale budete korálky navlékat například na lanko, 6mm korálky uprostřed si zajistěte očkovou jehlou, aby se neotočily dírkou na jinou stranu, a rokajl vynechejte. Při navlékání navlečte nejprve rokaj, poté hotový korálek (sundaný z očkové jehly) a rokaj.

 

Barvy rokajlů můžete volit v jednom barevném tónu nebo naopak kontrastní.