Přesýpačkový náramek

Přesýpačkový náramek

 

Navod_presypackovy_naramek_3_100

 

Náš sortiment rozšiřujeme o nový tvar českých mačkaných skleněných korálků. Někdy jsou nazývány jako broky, nám ale přišel výstižnější název přesýpací hodiny.

Abychom podpořili vaši fantazii, připravili jsme návod na základní použití těchto korálků. V návodu je náramek, ze základní kytičky ale snadno vyrobíte náušnice i náhrdelník, takže můžete mít celou sadu.

 

Navod_presypackovy_naramek_4_100

 

Materiál:

 

Korálky přesýpací hodiny

rokajl 8/0

rokajl 10/0

Nymo 0,20mm

Návleková jehla 2x - vhodná je síla 0,40mm

Spojovací kroužek 2x

Americké zapínání - to se na náramku pohodlněji zapíná

 

Navod_presypackovy_naramek_obr1

 

Celý postup je velmi snadný, je tedy vhodný i pro začátečníky. V prvním kroku si vystačíte s jednou jehlou a budete šít jednotlivé kytičky. Nymo si můžete ustřihnout delší a po ukončení každé kytičky odstřihnout a pokračovat dále. Nejprve si navlékněte na střídačku 6x korálek přesýpací hodiny a 6x rokajl velikosti 8/0 a zajistěte uzlíkem cca 10cm od konce Nyma.

Prošijte se vedlejším korálkem přesýpací hodiny až skrz rokajl 8/0 a nyní začnete šít obloučky kytiček. Přidáte 5 rokajlů 10/0, prošijete se následujícím rokajlem 8/0 ze základního kroužku a takto obšijete celou kytičku. Na konci zajistěte Nymo uzlíkem a prošijte ještě několika korálky než jej odstřihnete.

Ušijte potřebný počet kytiček, u všech zapošijte i druhý konec Nyma. My jsme ušili na náramek 6 kytiček. Pamatujte, že k náramku bude ještě zapínání a kytičky budou od sebe kousek vzdálené. Protože kytičky jsou poměrně větší, je lepší délku náramku regulovat množstvím rokajlů použitých pro spojení kytiček do náramku.

 

Navod_presypackovy_naramek_obr2

 

Nyní kytičky spojíme do náramku. Nymo si ustřihněte cca 3,5x delší, než je plánovaná délka náramku. Nás náramek podle tohoto postupu byl dlouhý cca 15,5cm bez zapínání, se zapínáním pak cca 18cm.

Nyní již budete potřebovat dvě jehly, budete totiž šít oběma konci. Do středu Nyma si navlékněte 8 rokajlů 10/0 a jedním středovým rokajlem korálkové obruby kytičky pak provlékněte oba konce Nyma, aby se utvořila smyčka.

Poté každým z konců obšijete již ušitou kytičku po obvodu a křížem prošijete opět protilehlý středový rokajl korálkové obruby kytičky. Stejně jako jste utvořili očko na začátku budete kytičky i spojovat. Na každý konec přidejte 3 rokajly 10/0 a přišijte další kytičku. A právě nyní si můžete délku nastavit přidáním nebo ubráním rojaklů v tomto spoji.

Na konci náramku ušijete očko stejně jako na začátku, zajistíte uzlíkem a zapošijete nitě před odstřižením. Na takto připravený náramek pak pomocí kroužků připevníte americké zapínání a máte hotovo.

 

Navod_presypackovy_naramek_5

 

Navod_presypackovy_naramek_3

 

Celý kolektiv Bijoux components vám přeje hodně tvůrčích úspěchů a fantazie. A doufáme, že tento návod bude začátkem vaší tvorby z korálků ve tvaru přesýpacích hodin a bude vám inspirací pro další tvorbu, kterou se nám můžete pochlubit.