Náramek z přesýpacích hodin

Náramek z přesýpacích hodin

 

Autor návodu:  Růžena Mikulová

Velikost náramku je na obvod ruky 17-18 cm napevno, délka náramku je 20 cm včetně zapínání.

 

IMG_7265-001_482

 

Materiál a pomůcky: (počet korálků odpovídá náramku na hlavní fotografii a zmíněné velikosti)

jehla

Nymo nebo jiný návlekový materiál

korálky zvané přesýpací hodiny - 28ks

voskované korálky - kuličky - perle  o průměru  4mm - 28ks

rokajl 11/0 ve dvou barvách (pro lepší přehlednost, uvádím barvy použité v návodu: modrý a stříbrný)

podkůvky - 2 ks

OT zapínání - americké zapínání - 1 ks

 

Na jehlu navlékněte přesýpací hodiny, 1 kuličku ... to celé celkem 4x (obr. 1).

 

1-001

Celý krok ještě jednou opakujte-to znamená, že jehlu provlékněte korálky pro větší pevnost  ještě jednou  a poté  návlek utáhněte . Korálky vytvoří věneček. Oba konce zafixujte 2-3 uzlíky  (obr. 2).

 

2

 

Jehlou přejděte prvními dvěma korálky a uzlík vtáhněte do prvního z nich. Návlek teď vychází z kuličky. Navlékněte 5 stříbrných rokajlů a jehlu vpíchněte do následující kuličky (obr.3).

 

3

 

To celé ještě 3x zopakujte. Jehlou přejděte pěti stříbrnými rokajly minulé řady, navlékněte 3 modré rokajly  (obr.4).

 

4

 

Jehlu provlékněte dalšími následujícími 5 stříbrnými rokajly minulé řady (obr. 5), totéž opakujte ještě 3x.

 

5

 

Následujícími korálky přejděte do druhého modrého korálku minulé řady, navlékněte 3 modré rokajly  a jehlu provlékněte stejným modrým rokajlem minulé řady tak, aby vznikla kytička (obr. 6).

 

6

 

Ještě jednou dokola pro větší pevnost prošijte. Jehlou přejděte následujícími rokajly do nejbližšího druhého modrého rokajlu a krok na obrázku číslo 6 zopakujte celkem ještě 3x. Motivek ukončete a začistěte zapošitím zbývajícího návleku (obr. 7).

7

 

Další motiv ušijte stejným způsobem jako první  (obr. 1 – 7).

 

Třetí motiv ušijte až po obrázek číslo 4 včetně. V následující řadě budete tento motiv připojovat k již ušitému motivu –viz text níže.

 

Jehlu veďte následujícími 5 stříbrnými rokajly minulé řady, navlékněte 1 modrý rokajl, jehlu provlékněte vrcholovým rokajlem prvního ušitého motivku, navlékněte 1 modrý rokajl a jehlu veďte následujícími 5 stříbrnými rokajly minulé řady (obr. 8).

8

 

Návlékněte 3 modré rokajly a jehlu provlékněte následujícími pěti  stříbrnými rokajly minulé řady, navlékněte 1 modrý rokajl, provlékně vrcholovým korálkem druhémo motivu, navlékněte 1 modrý rokajl a jehlu veďte následujícími pěti stříbrnými rokajly minulé řady. Jehlu provlékněte nejbližšími rokajly až do druhého modrého rokajlu minulé řady, navlékněte 3 modré rokajly  a jehlu opět vpíchněte do již ušitého modrého rokajlu (obr. 9).

9

 

Vzniklou kytičku ještě jednou pro větší pevnost prošijeme. Dále jehlu veďte následujícími rokajly minulé řady , včetně místa spojení motivů až do následujícího druhého modrého rokajlu před dalším spojem (protilehlá strana od právě ušité kytičky), navlékněte 3 modré rokajly a opět ušijte kytičku. Jehlu veďte následujícími korálky včetně dalšího bodu spojení ušitého v minulé řadě. Návlek zapošijte a začistěte.

U krajního motivu přejděte již ušitými rokajly k vrcholovému rokajlu u kytičky na protilehlé straně spoje motivků, navlékněte 1 modrý rokajl a podkůvku, na podkůvku navlékněte 1 díl OT zapínání, 1modrý rokajl a jehlu provlékněte opět vrcholovým rokajlem u motivu (obr. 10).

 

10

 

To celé ještě dvakrát pro větší pevnost prošijte a návlek do práce zapošijte. Stejným způsobem přišijte zapínání i na opačné straně náramku. Počet motivků přizpůsobte podle vlastních potřeb.

 

K náramku si můžete ušít i náušnice a přívěsek. Ušijete samostatný motiv (obr.1-5). Vrcholovou - spojovací kytičku (obr. 7)  ušijeme pouze jednou, bude sloužit k následnému přišití náušnicového háčku nebo dvojitého kroužku v případě přívěsku. Dále pokračujete, jako při přišívání zapínání,jen místo dílu zapínání na podkůvku navléknete buď náušnici  nebo dvojitý kroužek (obr. 11-14).

11_14

 

Další možností je ušití celého motivu (obr. 1-7 ) a následnému přišití podkůvky a požadovaného komponentu na jeden z vrcholů  (obr.15).

 

IMG_7297-001

 

IMG_7257

 

Přeji příjemné šití

Růžena Mikulová

www.facebook.com/koralkyodrozarky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení