Obšitá rivolka

Obšitá rivolka - návod Radky Flekové

 

detail2detail1

 

Materiál a pomůcky:

18mm SWAROVSKI rivoli (1122F/1/18CRY)

4mm skleněné ohňové korálky (FP4/9008/36)

8/0 rokajl

10/0 rokajl

11/0 rokajl

Nymo nit (NYMO020/BLK)

korálkovou jehlu (např. JBN57-0,55)

Nylonové lanko (TT1000/012/M/CLR)

dvě kaloty, dva zamačkávací rokajly, zapínání (karabinka) a protidíl.

Nůžky a ploché případně také ketlovací kleště

 

krok1

1. Navlékněte postupně 4mm ohňovku a 10/0 rokajl. Celkem navlékněte 14 kusů ohňovek a 14 kusů 10/0 rokajlu. Svažte do kruhu, který by měl být o trošinku větší než je obvod rivolky. Jehlou se prošijte a vypíchněte libovolným 10/0 rokajlem.

krok2

2. Navlečte 5 kusů 11/0 rokajlu a prošijte se nejbližším volným 10/0 rokajlem. Opakujte po celém obvodu. Vypíchněte jehlu z libovolného středového (třetího) 11/0 rokajlu. To je ten, který jste právě přidali.

krok3

3. Navlékněte velký rokajl a prošijte další středový rokajl v nejbližší přidané pětici korálků předchozího kroku. Opakujte po celém obvodu. Pro zpevnění můžete také ještě mezi jednotlivé právě přidané rokajly všít po jednom nejmenším rokajlu – prošijte se libovolným velkým rokajlem, navlékněte jeden rokajl 11/0 a opět prošijte nejbližší volný velký rokajl – řádně utahujte a jehlou se prošijte do menšího korálku ze základní řady.

krok4

4. Do vzniklé mističky vložte 18mm rivoli Swarovski elements. Na rubové straně mističku (rivolky)opakujte předchozí postup. Navlékněte 5 kusů 11/0 rokajlu a prošijte se nejbližším volným 10/0 rokajlem. Takto obšijte celou zadní stranu. Dobře utahujte. Tím se obšití uzavře. Nymo důkladně zapošijte a odstřihněte.

5. Pro zavěšení přívěšku použijte cca 45 cm dlouhé bižuterní lanko, které provlékněte jednou nebo dvěma ohňovkami v obšité rivolce a dozdobte jednoduchým navlečením korálků - střídejte rokajly a ohňovky. Pro ukončení náhrdelníku navlékněte na konec lanka rozevřenou kalotu na lanko z ní vycházející navlékněte zamačkávací rokajl a kleštěmi ho zmáčkněte, tím zabráníte vyvléknutí lanka z kaloty. Obě mističky kaloty zavřete a na háček od kaloty připevněte jeden díl zapínání. Stejný postup opakujte na druhém konci lanka. Náhrdelník je hotový

oba (1)

TIP: Stejným způsobem si můžete vytvořit také náušnice obšijte dvě 12 rivolky pouze přizpůsobte počet ohňovek v prvním kroku tak, aby výsledný kruh byl o kousek větší než je obvod rivolek, ze kterých budete náušnice šít. Pokud nosíte rády prstýnky není nic jednoduššího než si ušít také prstýnek, v takovém případě doporučuji 14mm rivolku. Nebojte se experimentovat s barvami jak ohňovek tak SWAROVSKI rivolek – vše potřebné k tvorbě najdete na www.svet-koralku.cz

Ať Vám jde korálkování pěkně od ruky a šperky se líbí a dobře nosí a přeje

Radka Fleková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení