Obšitá rivoli 12mm

Autor: Nikol Mužinić

 

Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod na obšití rivoli Swarovski Crystals 12mm. Rivolka je obšitá korálky TOHO, ale použít se dá i standardní český rokajl.

 

OR_500

 

Materiál a pomůcky:

jehla

pevný návlekový materiál - Nymo, Fireline

rivoli Swarovski Crystals 12mm - 2 ks

korálky TOHO 11/0 - 39 ks

korálky TOHO 15/0 - 91 ks

náušnicová mechanika - 2 ks

spojovací kroužek - 2 ks

 

 

Na jehlu navlékněte 26ks TOHO Round 11/0 a návlek zauzlujte do kroužku. Poté jehlou projeďte několik perliček vedle uzlíku tak, aby se do nich uzlík schoval.

OR1 OR2

Nyní nám nit vychází z dírky korálku a můžeme začít přidávat druhou řadu perliček. Postupujeme tak, že jednu perličku na nit navlékneme a jehlu protáhneme „ob jednu“ perličku v kruhovém návleku. Takto přidáváme perličky po celém obvodu kruhu, po poslední přidané projedeme jehlou ven z první, kterou jsme do druhé řady přidávali. Dobře utahujeme.

OR3 OR4

Třetí řadu budeme šít podobným způsobem, budeme přidávat TOHO 15/0 mezi „vystupující“ perličky z předchozí řady. Utahováním se začne tvarovat „mistička“.

OR5 OR6

Po dovlečení všech perliček převlékneme nit opět provlečením první přidávané perličky o řadu výš. Opět přidáváme TOHO 15/0 mezi perličky předchozí řady. Po dokončení druhé řady z TOHO 15/0 (celkově čtvrté) se tentokrát vrátíme následujícími perličkami na druhou stranu „mističky“.

OR20

Do ušitého tvaru vsadíme rivolku. Na druhé straně obšití ji zasadíme pomocí dalších dvou řad TOHO 15/0.

OR7 OR8

OR9

Po dokončení základního obšití lze rivolku různými druhy zdobit. Pro začátek si ukážeme jeden z těch jednodušších způsobů. Po dokončení obšívání jehlou projedeme do prostředního korálku celého obšití.

OR10

Na jehlu si navlékneme 3x TOHO 15/0 a provlékneme ji dalším korálkem v prostřední řadě. Postup opakujeme po celém obvodu. Po dokončení zdobení nit zapošijeme a přebytečný kus odstřihneme.

OR11 OR12

OR13

 

OR_250

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení