Obšitá rivoli 12mm

Autor: Nikol Mužinić

 

Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod na obšití rivoli Swarovski Crystals 12mm. Rivolka je obšitá korálky TOHO, ale použít se dá i standardní český rokajl.

 

OR_500

 

Materiál a pomůcky:

jehla

pevný návlekový materiál - Nymo, Fireline

rivoli Swarovski Crystals 12mm - 2 ks

korálky TOHO 11/0 - 39 ks

korálky TOHO 15/0 - 91 ks

náušnicová mechanika - 2 ks

spojovací kroužek - 2 ks

 

 

Na jehlu navlékněte 26ks TOHO Round 11/0 a návlek zauzlujte do kroužku. Poté jehlou projeďte několik perliček vedle uzlíku tak, aby se do nich uzlík schoval.

OR1 OR2

Nyní nám nit vychází z dírky korálku a můžeme začít přidávat druhou řadu perliček. Postupujeme tak, že jednu perličku na nit navlékneme a jehlu protáhneme „ob jednu“ perličku v kruhovém návleku. Takto přidáváme perličky po celém obvodu kruhu, po poslední přidané projedeme jehlou ven z první, kterou jsme do druhé řady přidávali. Dobře utahujeme.

OR3 OR4

Třetí řadu budeme šít podobným způsobem, budeme přidávat TOHO 15/0 mezi „vystupující“ perličky z předchozí řady. Utahováním se začne tvarovat „mistička“.

OR5 OR6

Po dovlečení všech perliček převlékneme nit opět provlečením první přidávané perličky o řadu výš. Opět přidáváme TOHO 15/0 mezi perličky předchozí řady. Po dokončení druhé řady z TOHO 15/0 (celkově čtvrté) se tentokrát vrátíme následujícími perličkami na druhou stranu „mističky“.

OR20

Do ušitého tvaru vsadíme rivolku. Na druhé straně obšití ji zasadíme pomocí dalších dvou řad TOHO 15/0.

OR7 OR8

OR9

Po dokončení základního obšití lze rivolku různými druhy zdobit. Pro začátek si ukážeme jeden z těch jednodušších způsobů. Po dokončení obšívání jehlou projedeme do prostředního korálku celého obšití.

OR10

Na jehlu si navlékneme 3x TOHO 15/0 a provlékneme ji dalším korálkem v prostřední řadě. Postup opakujeme po celém obvodu. Po dokončení zdobení nit zapošijeme a přebytečný kus odstřihneme.

OR11 OR12

OR13

 

OR_250