Aktuality

Nové kovové korálky DiamonDuo

DD_metalické

Milujete metalické korálky? Tak právě pro Vás rozšiřujeme nabídku korálků DiamonDuo o jejich kovovou variantu. Velmi kvalitní povrchová úprava zajistí stálost barvy. V kombinaci s korálky skleněnými opravdu zazáří.

Dárek pro paní učitelku na poslední chvíli

Stav_ucitelce

Sháníte na poslední chvíli dárek pro paní učitelku? Přijďte si k nám vybrat z pestré nabídky šperků s kameny Swarovski. Nabízíme náušnice i celé šperkové sady již zabalené v krabičkách. Jsme tu pro Vás od pondělí do pátku, od 8 do 16 hodin. Rýnovická 61, Jablonec nad Nisou. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Metalické rokajly doskladněny

Metalické barvy

Doskladnili jsme pro Vás oblíbené metalické rokajly. Ve velikosti 11/0 máme opět stříbrné a zlaté rokajly v balení 20 i 250 g. V těchto barvách navíc máme v sortimentu několik druhů korálků, takže se Vám budou do šperků dobře ladit. V "souvisejících produktech" pod rokajly vždy naleznete další sortiment ve stejném barevném provedení.

Pro slečny parádnice

Sady jednorozec

Máte doma školačku, ale už to není malá holčička, ale spíš slečna parádnice? I pro ni u nás seženete dárek za vysvědčení. Krásnou sadu s perličkami Swarovski a přívěskem ve tvaru jednorožce. Na prodejně nás zastihnete od 8 do 16 hodiny nebo objednávejte on-line.

Náramek pro paní učitelku

Stav_elasticke naramky sw

Další z řady tipů na dárky pro paní učitelky jsou elegantní elastické náramky Swarovski. Náramky v širším provedení nyní zakoupíte dokonce se skvělou slevou 40%.

Odměna za vysvědčení

Stav_tkací rám

Hledáte kreativní dárek za vysvědčení? Korálkový tkací rám je určitě ta správná volba. Vykouzlete krásné náramky z rokajlů.

Originální šperk pro paní učitelku

Jewelry  from beads

Dárky pro paní učitelku u nás můžete vybírat i z originálních šperků od Karly Mokrošové - Jewelry from beads.

Každý šitý šperk je vyroben ručně s velkou pečlivostí. U korálků jsou vybírány jednotlivé kousky, aby nebyly nějak poškozeny mechanicky či esteticky. K šití šperků Karla používá speciální ultrapevnou šňůru Fireline. Velký důraz klade na perfektní a pevné zakončení nití, aby nevyčnívaly a výsledný efekt neznehodnocovaly. Komponenty jsou převážně z chirurgické, hypoalergenní a stálobarevné oceli 316 L. Samozřejmostí je také kvalitní zpracování a zakončení spojovacích nýtů, jehel nebo kroužků, které jsou součástí některých šperků.

 

Dárek pro děti za vysvědčení

FB_Darkove_sety_sklenene_pro deti

Dnes přinášíme inspiraci na dárek za vysvědčení pro děti. V naší nabídce naleznete řadu mixů korálků. Některé druhy jsou i s krabičkami, ve kterých budete mít korálky uspořádané a připravené třeba na chalupu nebo k babičce. Pak už jen nechat pracovat fantazii a můžete tvořit.

Historie sklářství a Preciosy

Preciosa

U této tradiční české firmy, vyrábějící  nejen skleněné korálky, se o představení  jako takovém nedá mluvit. Dnes bychom Vám rádi představili historii vzniku firmy Preciosa a vlastně i historii samotného sklářství  u nás.

Začneme již v roce 1548. Tehdy ve Mšeně, městě uprostřed Křišťálového údolí, založil sklářský rod Wanderů první hutě, které se brzy staly přední sklárnou českého království. Díky tomu ožil i nedaleký, válkou zpustošený a desítky let neosídlený Jablonec. Když se pak v roce 1610 do Křišťálového údolí vydal i první rytec, tradice českého skla dostala pevné základy, na nichž stojí dodnes.

Dokonale čiré sklo, křišťál, změnil sklářství po celém světě a z českého království učinil sklářskou velmoc. Poprvé se zatřpytil v roce 1688 díky huťmistru Michaelu Müllerovi. Brzy byl kopírován i skláři z jiných zemí.

Po celém Křišťálovém údolí rostla sklárna za sklárnou a zákazníci po celém světě si žádali čím dál tím více kvalitních českých produktů. V Kamenickém Šenově v roce 1856 vznikla vůbec první sklářská škola na světě. O dalších 20 let později ji doplnila bižuterní škola v Jablonci nad Nisou.

Změny roku 1948 s sebou přinesly i velký krok pro sklářství. Na 25 velkých i menších podniků, firem a továren z Jablonecka, Liberecka a Turnovska se spojilo v národní podnik PRECIOSA. Dnes je celosvětově známou firmou a jejich řemeslo obdivují lidé ve více než 140 zemích ze všech kontinentů.

V současnosti Preciosa vyrábí unikátní křišťálové lustry, bižuterní komponenty z křišťálu, šperkové kameny, tradiční české perle a perličky a křišťálové šperky. Ale například i zátky na víno Vinolok.

V našem sortimentu naleznete broušené kameny, broušené korálky a celou škálu mačkaných korálků pro Vaši tvorbu.

Dárek pro paní učitelku

86601set_cab

Čas neúprosně běží. A i přesto, že v naprosto odlišném režimu než jsme zvyklí, blíží se konec školního roku. Školního roku naprosto neobvyklého a pro všechny náročného. Práce všech jistě zaslouží odměnu. V následujících týdnech Vám postupně nabídneme několik tipů na dárky pro paní učitelky, děti, ale i maminky, kterých se tento školní rok vzdělávání svých dětí dotklo více, než kdy jindy. Dnes Vám nabízíme naše hotové šperky s kameny Swarovski, které určitě vykouzlí úsměv na tváři.