Šitý řetěz

Šitý řetěz

 

Navod_krouzkovy_retez_100

 

Materiál:

rokajl libovolné velikosti, v návodu je použita velikost 11/0, pro větší pravidelnost můžete použít TOHO rokajl

NYMO nit (plochá korálková nit) 0,20mm nebo vlasec 0,15mm

návleková jehla

 

Tento návod vznikl na přání jedné z našich fanynek na našem Facebooku (www.facebook.com/svetkoralku), která viděla hotový šperk šitý touto technikou a chtěla si jej sama vyrobit. Musím říct, že návod z počátku vypadá velmi náročně, ale když zjistíte, jak nato, je to opravdu hračka.

 

Navíc je tento návod velmi variabilní. Očka můžete dělat jak chcete velká, nebo i střídat větší a menší, ušít jen jednoduchou šňůrku, udělat ze šňůrek obrubu kolem korálků,. Barevné kombinace mohou také vytvořit zajímavý efekt. Nechte tedy pracovat fantazii a pusťte se do tvoření. Je to skvělý odpočinek jak na letní dovolenou tak zimní dlouhé večery a odměnou Vám bude krásný šperk.

 

Navod_sity_retez_obr1

 

Modře označené rokajly navlečete na nit nebo vlasec a zajistíte uzlíkem, tak vznikne základna pro další šití. Ušijte tedy dle návodu až do kroku 5. V kroku 6 již pouze prošijete růžově označené rokajly a tím utvoříte novou základnu pro další šití. Takto postup stále opakujte dokud nedosáhnete požadované délky. Při sešívání šňůrky do ok řetězu v posledním kroku budete místo přidávání růžově označených rokajlů přišívat modře označené z první základny.

 

A pokud máte raději videonávody, můžete se podívat na Bead and Button magazine.

 

 

A takto vypadal obrázek, na základě kterého celý návod vznikal.

 

482187_2933689478635_445101768_n

 

A toto je jednoduchý řetěz z návodu.

 

 

Navod_krouzkovy_retez