Šitý řetěz

Šitý řetěz

 

Navod_krouzkovy_retez_100

 

Materiál:

rokajl libovolné velikosti, v návodu je použita velikost 11/0, pro větší pravidelnost můžete použít TOHO rokajl

NYMO nit (plochá korálková nit) 0,20mm nebo vlasec 0,15mm

návleková jehla

 

Tento návod vznikl na přání jedné z našich fanynek na našem Facebooku (www.facebook.com/svetkoralku), která viděla hotový šperk šitý touto technikou a chtěla si jej sama vyrobit. Musím říct, že návod z počátku vypadá velmi náročně, ale když zjistíte, jak nato, je to opravdu hračka.

 

Navíc je tento návod velmi variabilní. Očka můžete dělat jak chcete velká, nebo i střídat větší a menší, ušít jen jednoduchou šňůrku, udělat ze šňůrek obrubu kolem korálků,. Barevné kombinace mohou také vytvořit zajímavý efekt. Nechte tedy pracovat fantazii a pusťte se do tvoření. Je to skvělý odpočinek jak na letní dovolenou tak zimní dlouhé večery a odměnou Vám bude krásný šperk.

 

Navod_sity_retez_obr1

 

Modře označené rokajly navlečete na nit nebo vlasec a zajistíte uzlíkem, tak vznikne základna pro další šití. Ušijte tedy dle návodu až do kroku 5. V kroku 6 již pouze prošijete růžově označené rokajly a tím utvoříte novou základnu pro další šití. Takto postup stále opakujte dokud nedosáhnete požadované délky. Při sešívání šňůrky do ok řetězu v posledním kroku budete místo přidávání růžově označených rokajlů přišívat modře označené z první základny.

 

A pokud máte raději videonávody, můžete se podívat na Bead and Button magazine.

 

 

A takto vypadal obrázek, na základě kterého celý návod vznikal.

 

482187_2933689478635_445101768_n

 

A toto je jednoduchý řetěz z návodu.

 

 

Navod_krouzkovy_retez

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení