Korálková dutinka

Korálková dutinka

 

Navod_kulickovy_naramek_3_100_bez loga

 

Materiál na náramek o délce cca 23cm:

korálky - kuličky 6mm - 100ks

korálky - kuličky 8mm - 2ks

rokajl 11/0 pro začátečníky lépe ve 2 barvách

NYMO nit (plochá korálková nit) 0,20mm nebo vlasec 0,15mm

návleková jehla

nylonové lanko 0,40 - 0,50mm

zamačkávací rokajl JCB9

dvojitý protikroužek a karabinka

 

Navod_koralkovy_naramek_obr1

 

Jak jsme již v soupisu potřebného materiálu uvedli, pro začátečníka je lepší volit 2 barvy rokajlu a to z toho důvodu, že nemusíte počítat a práce je přehlednější. Jeden rokajl odlišné barvy přidáváme do místa, kde vzniká křížení síťky, pokud použijete pouze jednu barvu, musíte vždy odpočítat středový korálek.

 

Jako základ (zelená) si navlékněte 3 kuličky 6mm a 3 rokajly (to budou ty středové), zajistěte dvojitým uzlíkem a prošijte se sousedním rokajlem.

 

Navlékněte 9 rokajlů (prostřední jiné barvy, na nákresu růžový) a prošijte dalším rokajlem základního kroku (červená). Vytvoříte tak jakousi obrubu kolem 6-ti mm kuličky. Tento postup zopakujte ještě 2x a u posledního kroku prošijte první rokajlovou obrubou až po středový korálek včetně.

 

V dalším kroku budeme všívat kuličky (černá). Nit nám vychází ze středového rokajlu druhé řady, přidáme kuličku 6mm a prošijeme dalším středovým rokajlem. Opět ještě 2x zopakujeme. Nit nám nyní vychází opět ze středového rokajlu.

 

Nyní pouze celé 2 kroky (červená a černá) opakujeme až dosáhneme požadované délky. Konce této dutinky můžete nechat buď korálkové, nebo jako v našem případě ušít síťku i na kraje a středové rokajly sešít k sobě.

 

Hotovou dutinku navlékneme na nylonové lanko, aby se dal náramek snadno zapínat, tak na oba konce přidáme jednu 8-mi a jednu 6-ti mm kuličku, tím náramek v místě zapínání trochu zúžíme. Na lanko připevníme zapínání pomocí zamačkávacího rokajlu a máme hotovo.

 

Navod_kulickovy_naramek_3

 

Přejeme příjemné tvoření.

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení