Korálková dutinka

Korálková dutinka

 

Navod_kulickovy_naramek_3_100_bez loga

 

Materiál na náramek o délce cca 23cm:

korálky - kuličky 6mm - 100ks

korálky - kuličky 8mm - 2ks

rokajl 11/0 pro začátečníky lépe ve 2 barvách

NYMO nit (plochá korálková nit) 0,20mm nebo vlasec 0,15mm

návleková jehla

nylonové lanko 0,40 - 0,50mm

zamačkávací rokajl JCB9

dvojitý protikroužek a karabinka

 

Navod_koralkovy_naramek_obr1

 

Jak jsme již v soupisu potřebného materiálu uvedli, pro začátečníka je lepší volit 2 barvy rokajlu a to z toho důvodu, že nemusíte počítat a práce je přehlednější. Jeden rokajl odlišné barvy přidáváme do místa, kde vzniká křížení síťky, pokud použijete pouze jednu barvu, musíte vždy odpočítat středový korálek.

 

Jako základ (zelená) si navlékněte 3 kuličky 6mm a 3 rokajly (to budou ty středové), zajistěte dvojitým uzlíkem a prošijte se sousedním rokajlem.

 

Navlékněte 9 rokajlů (prostřední jiné barvy, na nákresu růžový) a prošijte dalším rokajlem základního kroku (červená). Vytvoříte tak jakousi obrubu kolem 6-ti mm kuličky. Tento postup zopakujte ještě 2x a u posledního kroku prošijte první rokajlovou obrubou až po středový korálek včetně.

 

V dalším kroku budeme všívat kuličky (černá). Nit nám vychází ze středového rokajlu druhé řady, přidáme kuličku 6mm a prošijeme dalším středovým rokajlem. Opět ještě 2x zopakujeme. Nit nám nyní vychází opět ze středového rokajlu.

 

Nyní pouze celé 2 kroky (červená a černá) opakujeme až dosáhneme požadované délky. Konce této dutinky můžete nechat buď korálkové, nebo jako v našem případě ušít síťku i na kraje a středové rokajly sešít k sobě.

 

Hotovou dutinku navlékneme na nylonové lanko, aby se dal náramek snadno zapínat, tak na oba konce přidáme jednu 8-mi a jednu 6-ti mm kuličku, tím náramek v místě zapínání trochu zúžíme. Na lanko připevníme zapínání pomocí zamačkávacího rokajlu a máme hotovo.

 

Navod_kulickovy_naramek_3

 

Přejeme příjemné tvoření.