Kroužkový náramek Námořník

Kroužkový náramek Námořník

Navod_naramek_namornik_4_100_2.jpg

 

Chainmaille je vhodný k výrobě nejrůznějších druhů šperků a zahrnuje nepřeberné množství technik, které se dají dobře kombinovat. Kombinovat se dají i typy kroužků. Techniky se často člení podle místa vzniku na European, Japonese, Persian, Celtic a další.

 

Dnes jsme se rozhodli vás seznámit s technikou European 4in1. Díky využití gumových kroužků bude náramek elastický a nepotřebuje žádné zapínání.

 

Navod_naramek_namornik_7_100.jpg

 

Materiál na náramek o délce cca 18cm:

9 gumových kroužků 9mm od každé ze tří barev, celkem tedy 27 gumových kroužků

54 bižuterních kroužků 8mm

 

K práci budete potřebovat dvoje ploché kleště, do každé ruky jedny. Jedině tak lze kroužky dobře otevřít a zase zavřít bez toho, abyste je deformovali. Kleště je třeba mít hladké, aby na kroužcích nedělaly rýhy, na komplikovanější vazby se pak hodí jedny ploché zahnuté, na tuto techniku stačí i rovné.

Pokud máte strach, že kroužky poškrábete, což hrozí především u eloxovaného hliníku, použijte kleště s umělohmotnými čelistmi nebo klasické kleště můžete opatřit gumovou vrstvou.

Na začátku práce si připravte bižuterní kroužky, které si dostatečně otevřete, abyste jimi mohli spojovat středovou řadu gumových kroužků. Kroužky uchopte kleštěmi a otevřete směrem od sebe tak, aby zůstal kulatý tvar zachován a pouze se kroužek rozevřel.

 

Navod_naramek_namornik_1.jpg

První krok je velmi snadný. 2 gumové kroužky dáte na sebe a kolem nich pečlivě zavřete 2 bižuterní kroužky. Kroužky si pak rozložte viz obrázek výše.

 

Navod_naramek_namornik_2.jpg

Takto připravené kroužky si uchopte do ruky tak, aby směřovali modrým kroužkem směrem od vás. Podle obrázku výše přiložte tmavě modrý gumový kroužek a spojte jej bižuterními kroužky s první částí. Kroužky dobře zavírejte, tlak by měl být po uchopení kroužku do kleští směrem od sebe jedněmi a směrem k sobě druhými kleštěmi. Zároveň ale i konci kroužku proti sobě tak, aby byl kroužek dobře zavřený a později neškrábal nebo se nezachytával za oblečení.

 

Navod_naramek_namornik_4.jpg

Po dosažení potřebné délky stejným způsobem spojíte celý náramek. Místo přidání nového gumového kroužku tedy použijete první gumový kroužek náramku a připojíte jej bižuterními kroužky. A šperk je hotov :-)

 

Nyní si jen vyberte kombinaci barev, můžete i otočit kombinaci gumových a bižuterních kroužků. Tedy použít gumové kroužky na krajní řady a spojit je bižuterními. A můžete začít tvořit.

 

Zkoušejte, kombinujte a podělte se s námi fotografie svých šperků.

 

 

Foto a grafika: Jan Jirouš Photography - www.facebook.com/fotografjirous

Návod zpracovala: Ivana Skalská - www.simira.cz/koralek