Ozdobný mezidíl, 3.čakra - Manipúra

Kód: METAL/CAKRA3/AS
10,74 Kč / ks 13 Kč včetně DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezidíl, propojka  - cca 20 x 14 mm,  starostříbro, balení=1ks

Vhodné příslušenství naleznete zde: minerály, návlekový materiálkroužkykleště

Solar-plexus čakra

Třetí primární čakrou je solar-plexus čakra neboli manipúra. Nachází se v páteřní oblasti na úrovni žaludku, těsně nad pupíkem. Tato čakra je přijímací a vysílací centrum našich emocí, pocitů.

Kdo jí má otevřenou a čistou se v tom podobá zvířatům, protože vycítí, jak se druhý cítí a dokáže to poslat i jiným, nebo spíše to dělá.
Otevření manipúry vám vrátí do rukou otěže vašeho života. Naopak pokud je manipúra zablokovaná, začnete se cítit negativně. Ustrašenosti, apatie, to jsou jen některé z průvodních znaků zablokované třetí čakry. Dalšími jsou tělesné nevolnosti, nervozita a stydlivost.
Při meditaci si ve výši žaludku vizualizujte žlutou barvu, pomoci může i mantra „Ram“. Při otevírání třetí čakry může pomoci i některý typ meditace zaměřené k omezení stresu.

Sedm tělesných čaker představuje sedm nejdůležitějších energetických center těla. Tato centra jsou klíčová pro ničím nebržděné proudění životní energie. Nadto ale také všechny čakry mají přímou souvislost i s emocemi a vnitřním prožíváním.

Zajistit, že jsou všechny čakry otevřené a v rovnováze, je proto důležitým předpokladem tělesného i duševního zdraví a pohody. Pokud soustředíte pozornost ke svým čakrám, pokud budete usilovat o jejich léčení snahou o jejich otevřenost, umožníte, aby jimi životní energie mohla proudit bez překážek a omezení. Tím podpoříte zdraví svého těla a budete spokojenější i ve svém srdci. Otevření čaker znamená pracovat s bloky, které tlumí jejich energii. Mít plně otevřenou čakru s sebou nese vyčištění negativního potenciálu podvědomých myšlenek.

Koncept čaker je pro začátečníky často poměrně špatně uchopitelný. Jakmile do něj ale jednou proniknete, možná sami sebe nachytáte, jak o čakrách vyprávíte přátelům. Porozumět, co čakry vlastně jsou, kde se nacházejí, jak působí a jak je otevřít životní energii a vzájemně mezi sebou vyvážit, je další důležitý krok v poznávání sebe sama pro každého, kdo již poznal jógu a její léčivé působení na tělo a duši.

Seznamte se se systémem čaker a začnete tyto znalosti využívat ve svůj prospěch. Vnesete tak do svého života pozitivní změny. Dokážete žít plnější život a lépe reagovat na životní situace a výzvy, které před vás osud postaví.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: