Ozdobný mezidíl, 4.čakra - Anáhata

Kód: METAL/CAKRA4/AS
10,74 Kč / ks 13 Kč včetně DPH
Momentálně nedostupné

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezidíl, propojka  - cca 20 x 14 mm,  starostříbro, balení=1ks

Vhodné příslušenství naleznete zde: minerály, návlekový materiálkroužkykleště

Srdeční čakra

Neméně důležitá jako všechny předchozí je i srdeční čakra, anáhata. Tato čakra se nachází nad srdcem a plícemi, z čehož je zřejmé, že jde o hlavní orgány pod jejím vlivem. Často se nazývá čakrou otevřenosti.
Je-li vaše srdeční čakra propustná, dokážete stejnou měrou brát i dávat, vaše láska si nebude klást žádné podmínky. Otevřená anáhata vede k výraznému zlepšení mezilidských vztahů, ke schopnosti sdílení s okolím.
Pokud přes vaši srdeční čakru životní energie dostatečně neproudí, budete zažívat mnoho nepříjemných pocitů. Se špatně fungující srdeční čakrou se pojí pocity osamění, izolace, sníženého sebehodnocení, také pocity odmítnutí a strachu. Na fyzické úrovni tyto problémy obvykle doprovází bolesti na hrudníku, vysoký tlak a někdy také dýchací obtíže.
Srdeční čakra má zelenou barvu, její mantra zní „Jam“. Při meditacích zaměřených na srdeční čakru je obzvlášť vhodné hluboké a sousředěné dýchání. Dech a dýchání jsou totiž se srdeční oblastí propojeny obzvlášť silně.

Sedm tělesných čaker představuje sedm nejdůležitějších energetických center těla. Tato centra jsou klíčová pro ničím nebržděné proudění životní energie. Nadto ale také všechny čakry mají přímou souvislost i s emocemi a vnitřním prožíváním.

Zajistit, že jsou všechny čakry otevřené a v rovnováze, je proto důležitým předpokladem tělesného i duševního zdraví a pohody. Pokud soustředíte pozornost ke svým čakrám, pokud budete usilovat o jejich léčení snahou o jejich otevřenost, umožníte, aby jimi životní energie mohla proudit bez překážek a omezení. Tím podpoříte zdraví svého těla a budete spokojenější i ve svém srdci. Otevření čaker znamená pracovat s bloky, které tlumí jejich energii. Mít plně otevřenou čakru s sebou nese vyčištění negativního potenciálu podvědomých myšlenek.

Koncept čaker je pro začátečníky často poměrně špatně uchopitelný. Jakmile do něj ale jednou proniknete, možná sami sebe nachytáte, jak o čakrách vyprávíte přátelům. Porozumět, co čakry vlastně jsou, kde se nacházejí, jak působí a jak je otevřít životní energii a vzájemně mezi sebou vyvážit, je další důležitý krok v poznávání sebe sama pro každého, kdo již poznal jógu a její léčivé působení na tělo a duši.

Seznamte se se systémem čaker a začnete tyto znalosti využívat ve svůj prospěch. Vnesete tak do svého života pozitivní změny. Dokážete žít plnější život a lépe reagovat na životní situace a výzvy, které před vás osud postaví.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: