Přívěsek - mandala Sahasrára, cca 22,5 x 19 x 1 mm

Kód: METAL/SAHASRARA/STE
25,62 Kč / ks 31 Kč včetně DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nerez ocel 304, s kroužkem,  balení=1 ks

Vhodné příslušenství naleznete zde: šňůrkynávlekový materiálnerezové kroužkykleště

 

Temenní čakra

Poslední, sedmou a nejvyšší čakrou je temenní čakra, sahasrára, nacházející se na samém vršku hlavy. Temenní čakra bývá také označována jako čakra korunní. Tato čakra má ve znamení lotus s tisícovkou okvětních lístků. Temenní čakra člověka propojuje s veškerým stvořením. Otevřená temenní čakra znamená jistotu ve směřování v životě, jistotu v tom, jaký je jeho smysl. Jejími dalšími přínosy jsou schopnost spojení s ostatními, se zvířaty i rostlinami a s vesmírem jako celkem.
Blok této čakry je ve strachu být odvážný. Harmonie sedmé čakry vychází z rovnováhy všech předchozích šesti čaker.
Mantrou této čakry je též „Óm“, barvy jsou fialová či bílá, někdy též zlatá.

Udržování otevřeného systému čaker vám umožní, aby vámi životní energie proudila volně, bez omezení. Tím lze předejít mnoha fyzickým, psychickým i citovým problémům. Pokud ve svém životě cítíte nějaký problém, zkuste se při meditacích soustředit na čakru, ke které se s tento problém váže. Zkusit také můžete některý ze speciálních kurzů jógy, které se na čakry soustřeďují.

Sedm tělesných čaker představuje sedm nejdůležitějších energetických center těla. Tato centra jsou klíčová pro ničím nebržděné proudění životní energie. Nadto ale také všechny čakry mají přímou souvislost i s emocemi a vnitřním prožíváním.

Zajistit, že jsou všechny čakry otevřené a v rovnováze, je proto důležitým předpokladem tělesného i duševního zdraví a pohody. Pokud soustředíte pozornost ke svým čakrám, pokud budete usilovat o jejich léčení snahou o jejich otevřenost, umožníte, aby jimi životní energie mohla proudit bez překážek a omezení. Tím podpoříte zdraví svého těla a budete spokojenější i ve svém srdci. Otevření čaker znamená pracovat s bloky, které tlumí jejich energii. Mít plně otevřenou čakru s sebou nese vyčištění negativního potenciálu podvědomých myšlenek.

Koncept čaker je pro začátečníky často poměrně špatně uchopitelný. Jakmile do něj ale jednou proniknete, možná sami sebe nachytáte, jak o čakrách vyprávíte přátelům. Porozumět, co čakry vlastně jsou, kde se nacházejí, jak působí a jak je otevřít životní energii a vzájemně mezi sebou vyvážit, je další důležitý krok v poznávání sebe sama pro každého, kdo již poznal jógu a její léčivé působení na tělo a duši.

Seznamte se se systémem čaker a začnete tyto znalosti využívat ve svůj prospěch. Vnesete tak do svého života pozitivní změny. Dokážete žít plnější život a lépe reagovat na životní situace a výzvy, které před vás osud postaví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: