Polodrahokamové kuličky - Zkamenělé dřevo

Kód: SP5123/ZD/8
18,18 Kč / balení 22 Kč včetně DPH
Skladem

Zkamenělé dřevo: chrání před virovými a bakteriálními infekcemi, pomáhají v léčbě artritidy nebo zlepšuje psychický stav.

Balení = 6 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti: Araukarity prý dokážou léčit, chránit před nejrůznějšími virovými a bakteriálními infekcemi, pomáhají v léčbě artritidy nebo zlepšují psychický stav. Dokonce dokáže prý vyřešit vaše finanční potíže. Ze spirituálního hlediska se zkamenělému dřevu přisuzují pozitivní účinky na trávicí trakt, čímž je posilována a ovlivňována imunitu člověka. Od dáných dob bylo používáno a nošeno jako amulet proti zlým silám, a také jako ochrana pro cestovatele, zvláště při cestách po moři. Zkamenělé dřevo je také symbolem dlouhověkosti a údajně zpomaluje proces stárnutí těla.

Znamení:

Zajímavosti: Existují 3 typy zkamenělého dřeva neboli araukaritu. Prvním je pouhý otisk dřeva v usazené hornině. Další variantou je karbonizace, která probíhá v prostředí bez kyslíku. Takovéto zuhelnatělé dřevo můžeme najít i na mnoha místech u nás v ČR, vyskytuje se především v okolí Nové Paky a Líně u Plzně. Třetím způsobem fosilizace je proces tzv. permineralizace, při kterém se do dřeva dostávají anorganické látky z okolních přírodních hornin. Do kmene stromu se tak vsáknou nejrůznější sloučeniny, jako je oxid křemičitý, uhličitan vápenatý a další. Společně s oxidem křemičitým se do dřeva také často dostávají sloučeniny různých prvků, jako jsou sloučeniny železa, manganu nebo hliníku nebo také inkluze plynů a kapalin.

Na Mohsonově stupnici má zkamenělé dřevo tvrdost 7, stejně jako křemen, protože tento nerost byl převládajícím prvkem při jeho vzniku. Je tedy pomětně tvrdé a i jeho hmotnost je výrazně vyšší než byla váha původního dřeva.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: