Polodrahokamové zlomky - nemagnetický hematit, cca 10 g

Kód: SP5100/HEM/10G
17,36 Kč / balení 21,01 Kč včetně DPH
Skladem

Zlomky přírodních minerálů - nemagnetický hematit. Velikost zlomků cca 3 - 10 mm.

Balení 10 g = cca 6-12 kusů. Oproti ostatním minerálům je hematit velmi těžký, z tohoto důvodu je kusů výrazně méně.

Hematit: Harmonizuje a dodává vůli k životu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti: Na první pohled velmi zajímavý, lesklý a tmavý až černý kámen, který v sobě obsahuje velký podíl železa. Používá se k léčení, uzemnění, ochraně i zlepšení paměti. Je zvláště účinný při uzemnění a jako ochranný kámen, který uvádí do rovnováhy tělo, mysli i ducha. Při cestách mimo tělo chrání duši a navádí ji zpátky do hmotného těla. Hematit v sobě nese silný element jang, zajišťuje balanc meridiánů a vyrovnává nevyváženost prvku jing. Pomáhá odstraňovat vše nepříznivé včetně negativních energií, kterým brání vstupovat do aury. Díky tomu nastoluje v těle mír, klid a harmonii.

Hematit údajně léčí oběhové problémy, jako je např. Reynaudova choroba, nemoci krve (např. anemie) aj. Významně podporuje činnost ledvin a při čištění krve pomáhá také regenerovat jejich tkáň. Mimo jiné podněcuje ukládání železa i tvorbu krvinek. Díky tomu léčí křeče v nohou, zahání úzkost i nespavost. Příznivě působí při zlomeninách, pomáhá rovnat záda a lze jej používat i jako elixír proti horečkám.

Znamení: Štír, Rak a Beran

Zajímavosti: Jeho název pochází ze slova „haematites lithos“, což znamená „krevní kámen“. Tento termín mu dal v letech 30-325 př. n. l. řecký Theophrastus, který kázal, že tento minerál byl vyroben na základě krve, kterou prolévali válečníci v bitvách, které se odehrály v předchozích staletích, s odkazem na jeho nápadnou barvu.

Je to možná první zaznamenaný minerál, jehož jméno nese příponu „-ite“.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: