Rudraksha - zdřevnatělé semínko

Kód: RUDRAKSHA/8
26,45 Kč / balení 32 Kč včetně DPH
Skladem

Rudraksha: dodává sílu boha Shivy, ale pomůže vám zdolat i cestovatelské nesnáze

Rudraksha je zdřevnatělé semínko červené až hnědé barvy. Je významná v buddhismu, ale především v hinduismu, kde je používána jako duchovní růženec již od 10. století.

Velikost 8-9 mm, dírka cca 1,2 mm.

Balení = 12 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti: Rudraksha s 5 mukhi se váže k Jupiteru a má moc snižovat krevní tlak a navodit pocit vnitřního klidu a míru. Působí jako energetický štít odrážející naši energie zpět do sebe sama. Díky tomu je ideálním talismanem na cesty, jelikož nás chrání před okolními vlivy, pomáhá nám usnout v jakémkoliv prostředí a dokonce i prý správně trávit cizí jídlo. Jelikož ale Rudraksha přejímá energii svého nositele, nesmí na ni nikdo, kromě vás, sahat.

Jak Rudrakshu používat: Pokud se Rudraksha používá jako růženec, doporučuje se ho nosit v bavlněném sáčku. Navléká se většinou na hedvábnou nebo bavlněnou nit. Rudraksha se navléká v určitém počtu. Většinou je to 27 korálků + 1 guru korálek nebo 54 + 1 guru korálek nebo nejvíc klasický počet Mala náhrdelníku – tedy 108 + 1 guru korálek.

Zajímavosti: První zmínku o Rudrakshe nalezneme v posvátném mytologickém textu Shiva Purana, který vypráví o životě  boha Shivy. Legenda praví, že Shiva se rozhodl tisíc let meditovat. Když domeditoval, podíval se ze svého příbytku z hory Kailash na ambiciózní a gigantické výtvory člověka, které ho pouze oddalovaly od boha, začal ronit slzy. Tam, kam slzy dopadly, zrodily se první stromy Rudrakshy. „Rudra" znamená „bůh“, zatímco „aksha“ můžeme přeložit jako „oko“ nebo „slza“. Doslovný překlad je tedy „boží slza“.

Jedná se o stále zelené stromy pocházejí původně z oblasti Nepálu, dnes se rozprostírají podél Himalájí až do Indie. Plody dozrává v období října a listopadu. Mají krásnou sytě modrou barvu v době, kdy jsou plně dozrálé, a potom začnou tmavnout do šedé až černé. Ačkoliv jsou plody jedlé, nemají žádnou výraznou chuť a používají se pouze semena. Poté co plod ztmavne, ořeže se jeho kůra a poté se brousí na kartáči tak dlouho, dokud z něj nezůstane pouze semínko okrášlené typickým vrstvením, kterému se říká mukhi. Ze semen se pak vyrábí Mala náhrdelníky.

Mukhi je indické slovo odvozené od slova „mukh“ neboli „tvář“. Díky těmto podélným vrásčitým linkám na semínku se pozná, jak moc je vzácné semínko. Rudraksha může mít 1-21 mukhi. Mezi nejběžnější a nejčastěji používané jsou 4-6 mukhi. Ačkoliv je Rudraksha s jedním mukhi vzácná, hinduisti ji většinou nenosí, jelikož každé mukhi má vlastní moc a 1 mukhi Rudraksha prý donutí svého majitele opustit rodinu do 12 dní, protože poté nesnese být mezi lidmi. Rudraksha s 5 a 15 mukhi se používá nejčastěji, jelikož má v sobě prý nejsilnější elementy boha Shivy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: